Aktualności

Derby Krakowa tylko dla dzieciaków.

 wtorek, 25 września 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Jerzman | 12zawodnik.pl
fot. Jerzman | 12zawodnik.pl

Derby Grodu Kraka tylko dla najmłodszych.

Już za niespełna dwa tygodnie kolejne Derby Krakowa. Mecz nie będzie jednak miał charakteru prawdziwego kibicowskiego święta, ze względu na wydarzenia towarzyszące ostatniemu derbowemu pojedynkowi przy ul. Kałuży i kar nałożonych na klub.

Początkowo mecz Cracovii z Wisłą miał odbyć się bez udziału publiczności. Jest to część sankcji jakie spotkały Pasy po spotkaniu z grudnia ubiegłego roku. Komisja Ligi umożliwiła jednak Cracovii wpuszczenie na stadion osób do 16 roku życia wraz z opiekunami.

Dział marketingu uchylenie kary postanowił przekuć w pozytywną akcję #DerbyZKlasą.

"MKS Cracovia SSA, przy współpracy z Miastem Kraków, zaprasza dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych, zawodników szkółek oraz akademii sportowych, podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych itp. do wzięcia udziału w wyjątkowej inicjatywie pod nazwą #DerbyZKlasą!

Celem akcji jest promowanie sportu, jako kluczowego elementu przy wychowywaniu młodzieży. Wspieranie idei bezpiecznego kibicowania na stadionach ponad podziałami oraz nauka szacunku do rywala w pełni wpisują się w misję, jaką Cracovia - najstarszy klub sportowy w Polsce, chce propagować zarówno lokalnie, jak i na arenie ogólnopolskiej" - czytamy w komunikacie klubu.

- Zaprosiliśmy już praktycznie wszystkie szkoły podstawowe w Krakowie. Zgłoszenia mogą nadejść od nich, od akademii sportowych i innych placówek oświatowo-wychowaczych. Te instytucje mogą zgłaszać dzieci grupowo do udziału w tym wydarzeniu. Na 10-osobową grupę musi przypadać dwóch opiekunów. Nie mogą dokonać zgłoszenia osoby prywatne, które dobiorą sobie grupkę dzieci - mówi dyrektor marketingu klubu Karina Królikowska.

źródło: własne / cracovia.pl / Gazeta Krakowska

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA