Aktualności

Bez dopingu i oprawy na najbliższym meczu Stali.

 piątek, 31 lipca 2015 r., dodano przez matredakcja

foto: Stalowiec
foto: Stalowiec

9 sierpnia mielecka Stal zainauguruje II-ligowe rozgrywki na swoim obiekcie. Mecz z Puszczą Niepołomice zostanie rozegrany bez dopingu fanatyków Stali a na trybunach nie zostanie zaprezentowana oprawa.

Kibice Stali zawiesili mobilizację na to spotkanie, po tym jak zawodnicy mieleckiego klubu w lokalnych mediach zaczęli promować mecze... drużyny z Niecieczy, która pojedynek z Zagłębiem, Górnikiem Zabrze i Lechem rozegra na obiekcie przy ul. Solskiego w Mielcu.

UEFA wszczęła postępowanie w sprawie meczu Kukesi - Legia.

 piątek, 31 lipca 2015 r., dodano przez matredakcja

fot. uefa.org
fot. uefa.org

UEFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne w sprawie wydarzeń podczas meczu 3. rundy eliminacji Ligi Europy, w którym Legia Warszawa grała z FK Kukesi. Spotkanie zostało przerwane po tym jak w 53. min. Ondrej Duda został trafiony w głowę kamieniem.

Po naradzie z delegatem UEFA, sędzia spotkania, Stephan Klossner postanowił nie wznawiać gry. Legioniści w pośpiechu opuścili stadion i w ekspresowym tempie odlecieli z Tirany do Warszawy.

Albański klub musi się spodziewać sporych kar ze strony UEFA. Zarówno finansowych jak i dyscyplinarnych. Walkower może być najmniej dotkliwą z nich. Kukesi grozi nawet dwuletnie wykluczenie z europejskich pucharów.
 

Drużyna Szpiku na koszulkach Kolejorza.

 piątek, 31 lipca 2015 r., dodano przez matredakcja

Kibice Lecha Poznań wskazali organizację, logo której pojawi się na koszulkach Kolejorza podczas rewanżowego meczu III rundy el. Ligi Mistrzów z FC Basel.

Sponsorem strategicznym poznańskiego klubu jest firma bukmacherska Star-Typ Sport, której logo widnieje na koszulkach aktualnego mistrza Polski. W rewanżowym meczu III rundy el. Ligi Mistrzów z FC Basel, który zostanie rozegrany 5 sierpnia w Szwajcarii, znak STS-u nie będzie mógł jednak widnieć na strojach Kolejorza ze względu obowiązujące w Szwajcarii prawo.

W związku z tym Lech zadecydował, że podczas rewanżowego spotkania, mistrzowie Polski wystąpią w trykotach z logiem organizacji, którą wskażą fani Kolejorza. Głosy można było oddawać pod adresem koszulkanabasel.pl, a do wyboru były trzy fundacje: "Drużyna Szpiku", Fundacja RAK OFF i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

Kibice Lecha najwięcej (44,52 proc.) głosów oddali na "Drużynę Szpiku". 38,49 proc. głosujących wybrało Fundację RAK OFF, a 16,99 proc. wskazało RCKiK.

źródło: koszulkanabasel.pl

Oświadczenie dot. publikacji w Dzienniku Polskim

 piątek, 31 lipca 2015 r., dodano przez redakcja

foto: Mateusz L. / 12zawodnik.pl / Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok
foto: Mateusz L. / 12zawodnik.pl / Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok

"W związku z artykułem prasowym, który ukazał się w Dzienniku Polskim w dniu 29 lipca 2015 r. pt: „Szkoleni w Wiśle uliczni bandyci już „podbijają“ kibolską Europę“, Zarząd Towarzystwa Sportowego „Wisła“ Kraków oświadcza:

W lutym 2014r. na skutek naruszających dobre imię Klubu publikacji Dziennika Polskiego, Zarząd podjął decyzję o skierowaniu sprawy o naruszenie dóbr osobistych do sądu. Miało to miejsce po ukazaniu się 17 lutego 2014r. w Dzienniku Polskim artykułu „Wisła szkoli ulicznych bandytów“, którego kontynuację, zwierającą te same, naruszające dobra osobiste Stowarzyszenia stwierdzenia, insynuacje i nadużycia można przeczytać w artykule „Szkoleni w Wiśle uliczni bandyci już „podbijają“ kibolską Europę“ w numerze 175 (21 616) Dziennika Polskiego z dnia 29 lipca 2015r.

Zatrzymani kibice Falubazu

 czwartek, 30 lipca 2015 r., dodano przez redakcja

Falubaz - Sparta
Falubaz - Sparta

Z Zielonej Góry docierają informacje o zatrzymaniach kibiców żużlowego Falubazu. Zatrzymania te mają związak z akcją zielonogórzan podczas niedawnego meczu z wrocławską Spartą.

Przypomnijmy, pięcioro śmiałków wbiegło na tor podczas rozgrywanego biegu powodując według organizatorów meczu śmiertelne niebepieczeństwo dla zawodników i samych kiboli przybywających na torze.

W Tychach na razie bez kibiców gości.

 czwartek, 30 lipca 2015 r., dodano przez matredakcja

Nowy Stadion Miejski w Tychach na którym swoje spotkania rozgrywać będzie GKS Tychy nie jest jeszcze niestety przygotowany, by na mecze ligowe przyjmowac kibiców gości.

Komisja Licencyjna PZPN pozwoliła tyszanom grać na nowym obiekcie, jednak wkrótce muszą zostać spełnione warunki dotyczące infrastruktury. W głównej mierze chodzi o odpowiednie odseparowanie sektora gości od boiska i pozostałej części trybun. 

- Do 31 sierpnia musimy dopełnić wszelkich formalności związanych z sektorem kibiców gości, który nie jest jeszcze przygotowany do ich przyjmowania – tłumaczy na łamach Dziennika Zachodniego Michał Rus.

Karpaciarze dla Marcela.

 środa, 29 lipca 2015 r., dodano przez matredakcja

foto: mateusz el - 12zawodnik.pl / Motor - Karpaty
foto: mateusz el - 12zawodnik.pl / Motor - Karpaty

Jak grom z jasnego nieba, na sympatyków krośnieńskich Karpat spadła wiadomość o ciężkiej chorobie Marcela - synka kibica biało-niebieskich.

Środowisko kibiców wielokrotnie w tak ciężkich chwilach okazywało swoją solidarność oraz, że hasła dotyczące braterstwa i jedności widniejące na flagach czy wielu klubowych gadżetach to nie są jedynie puste słowa. Podobnie jest w obozie fanatyków Dumy Miasta Szkła.

Wśród kibiców Karpat trwa zbiórka pieniędzy na kosztowną operację Marcelka a już w najbliższą środę (05.08), na kilka dni przed inaugurującym nowy sezon spotkaniem z Resovią, na płycie stadionu przy ul. Legionów spotkają się dwie drużyny, złożone z zawodników trzecioligowego klubu oraz ich fanatyków. Całkowity dochód z tego wyjątkowego meczu zostanie przeznaczony rodzicom Marcela.

Więcej o chorobie Marcela i numer konta, na który można wpłacać pieniądze przyłączając się do "biało-niebieskiej zbiórki" (do czego gorąco zachęcamy!) na stronie - sercedziecka.org.pl

Zobacz konieczniezwiń
Ultras Diary
KOLORUJEMY RAPEM
Reklama w portalu.
Kibicowska wyprawa rowerem przez Polskę
TMK
Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA