Aktualności

Wybrzeże zawiezie kibiców na Lechię.

 poniedziałek, 20 kwietnia 2015 r., dodano przez matredakcja

Wybrzeże do końca walczyło, by II-ligowa inauguracja nie kolidowała z meczem piłkarzy Lechii. Niestety, weto postawił Motor Lublin. Oba spotkania muszą odbyć się w Gdańsku w niedzielę, 26 kwietnia. Dlatego GKŻ zdecydował, że klub podstawi bezpłatne autobusy, które przewiozą kibiców z obiektu przy ul. Długie Ogrody na PGE Arenę. Żużlowcy wystartują o godzinie 13:00, a pojedynek w ekstraklasie z Górnikiem Łęczna biało-zieloni rozpoczną o 15:30.

Już 19 marca było wiadomo, że Lechia z Górnikiem Łęczna musi zagrać 26 kwietnia o godzinie 15:30. Taką decyzję podjęły władze Ekstraklasy SA oraz Canal Plus, który z tego spotkania przeprowadzi bezpośrednią transmisję telewizyjną.

Komisja Ligi ukarała Cracovię i Pogoń.

 poniedziałek, 20 kwietnia 2015 r., dodano przez matredakcja

fot. Tomek Jerzak / 12zawodnik.pl
fot. Tomek Jerzak / 12zawodnik.pl

Komisja Ligi Ekstraklasy SA surowo ukarała Cracovię za wydarzenia, jakie miały miejsce podczas meczu 28. kolejki T-ME z Pogonią, zamykając stadion Pasów na najbliższe spotkanie z GKS Bełchatów

W 79. minucie sobotniego fani Pogoni odpalili race, którymi zaczęli rzucać w sektor kibiców gospodarzy. Kilka z nich wylądowało na murawie, a te które dotarły do sektora Pasów, krakowianie odrzucali w kierunku trybuny gości. W związku z rozwojem sytuacji oraz tym, że płonące materiały pirotechniczne lądowały na murawie, sędzia Krzysztof Jakubik podjął decyzję o przerwaniu spotkania i poprosił piłkarzy obu drużyn o zejście z boiska. W tym czasie do akcji wkroczyła straż pożarna, która gasiła płonące na murawie race. Przerwa w meczu trwała osiem minut.

Rekord liczby kibiców niepełnosprawnych we Wrocławiu.

 poniedziałek, 20 kwietnia 2015 r., dodano przez matredakcja

fot. Zawier / 12zawodnik.pl / Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk
fot. Zawier / 12zawodnik.pl / Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk

Mecz 28. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk obejrzało na stadionie 1005 kibiców niepełnosprawnych wraz z opiekunami. To rekord Europy na widowisku sportowym.

Do tej pory najwięcej osób niepełnosprawnych śledziło na żywo mecz rugby w Szkocji - 700.

Pomysłodawcą bicia rekordu był Klub Kibiców Niepełnosprawnych z Wrocławia, który od lat wspiera piłkarzy Śląska nie tylko na meczach na własnym stadionie, ale także na wyjazdach. W ten sposób KKN chciał włączyć się do akcji CAFE, która odpowiedzialna jest z ramienia UEFA za poprawę dostępności stadionów piłkarskich dla osób o ograniczonych możliwościach ruchowych.

Celem tygodnia bez barier na stadionach było pokazanie, że kibice niepełnosprawni też mogą uczestniczyć w wydarzeniach sportowych.

źródło: polskieradio.pl

Władze Pogoni Szczecin oburzone zachowaniem kibiców Cracovii. "Mowa nienawiści, marna prowokacja"

 poniedziałek, 20 kwietnia 2015 r., dodano przez matredakcja

fot. Tomek Jerzak / 12zawodnik.pl
fot. Tomek Jerzak / 12zawodnik.pl

- Pokazywanie tragedii, czyli zamordowania kibica, jako powodu do dumy, wzbudza w nas oburzenie i powoduje, że musimy wyrazić zdecydowany sprzeciw - pisze zarząd szczecińskiego klubu w specjalnym komunikacie.

Chodzi o wydarzenia z sobotniego wyjazdowego meczu Pogoni Szczecin z Cracovią. Na sektorze zajmowanym przez kibiców gospodarzy pojawiła się flaga nawiązująca do śmiertelnego ugodzenia nożem fana Portowców przez kibica Pasów przed meczem Polska-Anglia w Chorzowie w 1993 roku.

Oświadczenie w sprawie GP na Stadionie Narodowym

 poniedziałek, 20 kwietnia 2015 r., dodano przez matredakcja

fot. sportowefakty.pl
fot. sportowefakty.pl

Prezes Polskiego Związku Motorowego Andrzej Witkowski przeprosił kibiców zgromadzonych na Stadionie Narodowym podczas żużlowej Grand Prix Polski. Turniej w Warszawie został przerwany po trzech seriach startów z powodu złego stanu toru.

"W imieniu Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego przepraszam kibiców zgromadzonych na Stadionie Narodowym podczas FIM Speedway Grand Prix of Poland, a także wszystkich sympatyków sportu żużlowego w Polsce. Wydarzenia, które miały miejsce 18 kwietnia, nie wyniknęły z winy organizatora, którym był Polski Związek Motorowy, ani spółki Pl.2012+, która jest operatorem Stadionu Narodowego.

Język migowy i zbiórka zakrętek na Cracovii.

 niedziela, 19 kwietnia 2015 r., dodano przez matredakcja

fot. mateusz el / 12zawodnik.pl / Cracovia - Górnik
fot. mateusz el / 12zawodnik.pl / Cracovia - Górnik

Sobota 18 marca była wyjątkowym dniem na stadionie Cracovii. Przy okazji meczu z Pogonią Szczecin miał miejsce finał akcji "Zakręć się na Pomoc", a hymn klubowy "Pasów" został wykonany i w języku migowym.

Klub MKS Cracovia SSA ponownie przeprowadził akcję "Zakręć się na Pomoc", która została zorganizowana we współpracy z Fundacją Bez Tajemnic w ramach projektu zakrętki.info. Wzorem poprzedniego roku, kibice Cracovii byli proszeni o zbieranie plastikowych zakrętek i przyniesienie ich na stadion 18 marca na mecz z Pogonią Szczecin. Fani "Pasów" chętnie włączyli się w akcję, przynosząc ze sobą mnóstwo zakrętek, które mogli złożyć do przygotowanych specjalnie w tym celu pojemników przy wejściu na stadion. W sumie udało się ich zebrać aż 200 kg! Za uzbierane zakrętki fundacja zakupi sprzęt rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych dzieci.

A miało być tak pięknie...

 niedziela, 19 kwietnia 2015 r., dodano przez matredakcja

Kompromitacja, skandal, wstyd – to tylko niektóre określenia pojawiające się w mediach po przerwanych przedwcześnie zawodach Grand Prix na Stadionie Narodowym.

Na Stadion Narodowy przyszło w sobotę 53 tysiące widzów. Wszyscy oczekiwali ogromnego wydarzenia, zwłaszcza w związku z oficjalnym pożegnaniem Tomasza Golloba z żużlem. Dla samej areny był to pierwszy sprawdzian w przygotowaniu imprezy żużlowej. Jeśli faktycznie traktować to jak sprawdzian, to wypadł niedostatecznie.

Zobacz konieczniezwiń
Urodzeni Patrioci
Ultras Diary
KOLORUJEMY RAPEM
Reklama w portalu.
Kibicowska wyprawa rowerem przez Polskę
TMK
Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA