Aktualności

Komisja Ligi odstąpiła od ukarania Pasów.

 środa, 30 lipca 2014 r., dodano przez matredakcja

fot. mateusz el / 12zawodnik.pl / Cracovia - Górnik
fot. mateusz el / 12zawodnik.pl / Cracovia - Górnik

Komisja Ligi na dzisiejszym posiedzeniu rozpatrzyła sprawę incydentu podczas meczu Cracovia - Legia Warszawa.

Komisja uznała odpowiedzialność dyscyplinarną Klubu, jednak na podstawie przepisów dyscyplinarnych odstąpiła od wymierzenia kary ze względu na działania podjęte przez Klub po incydencie, czyli bardzo szybkie zidentyfikowanie sprawców oraz nałożenie na nich 2-letnich (maksymalnych przewidzianych przepisami ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych) klubowych zakazów stadionowych.

Zawisza Bydgoszcz oficjalnie zmienia swój herb

 środa, 30 lipca 2014 r., dodano przez redakcja

Od niedzielnego spotkania ze Śląskiem Wrocław piłkarze Zawiszy będą występować z nowym herbem na piersi. To efekt konfliktu właściciela klubu ze Stowrzyszeniem Piłkarskim.

W środę w samo południe na oficjalnej stronie klubu ukazało się oświadczenie, w którym władze Zawiszy poinformowały o zmianie herbu. Dotychczasowy był użyczany bezpłatne od skonfliktowanego z właścicielem klubu Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza, które chciało pobierać specjalną opłatę za wypożyczenie swojego herbu.

LM: nie będzie transmisji meczu Celitc - Legia?

 środa, 30 lipca 2014 r., dodano przez redakcja

Już niedługo warszawska Legi rozpocznie zmagania w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Na tym etapie los przydzielił jej ciężkiego przeciwnika, jakim jest Celtic Glasgow. Wiadomo już, że pierwszy mecz obu drużyn pokaże TVP. Istnieje jednak ryzyko, że polscy kibice nie obejrzą w TV mającego odbyć się w Szkocji rewanżu.

Rewanż zaplanowano na 6 sierpnia. Spotkanie nie odbędzie się jednak na Parkhead (stadion Celtiku) w Glasgow, tylko na obiekcie BT Murrayfield Stadium w Edynburgu. Stadion "The Bhoys" jest bowiem jedną z aren Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej.

Nie wiadomo również, czy decydujące o losach awansu spotkanie w TV będą mogli obejrzeć polscy kibice. Powód? Zbyt wysokie koszty transmisji. Na razie żadna ze szkockich stacji nie wyraziła zainteresowania pokazywaniem tego spotkania. Oznacza to, że gdyby polska strona zdecydowała się na taki krok, to musiałaby się liczyć z dużo większym wydatkiem. Sprawa jest jednak dynamiczna i na kilka dni przed meczem może ulec zmianie.

Władze TVP nie ukrywają bowiem, że chciałyby umożliwić polskim kibicom zobaczenie tego spotkania.

- Będziemy czynić starania. Chcielibyśmy na naszej antenie towarzyszyć Legii w całej drodze do Ligi Mistrzów i potem także w tych prestiżowych rozgrywkach - zapewnia cytowany przez "Przegląd Sportowy" sekretarz programowy TVP Jarosław Idzi.

źródło: Przegląd Sportowy / wp.pl

Wisła Kraków przeprasza swoich kibiców

 środa, 30 lipca 2014 r., dodano przez redakcja

W poniedziałek Wisła Kraków zremisowała 1-1 z Piastem Gliwice na zakończenie 2. kolejki Ekstraklasy. Niestety wielu kibiców "Białej Gwiazdy" zamiast w spokoju oglądać początek spotkania, denerwowało się przed kasami. Wisła po raz kolejny przeprasza swoich fanów.

Nie dość, że kibiców jest mało ze względu na konflikt z klubem, to jeszcze ci, którzy chcą przyjść na mecz, nie mogą na czas kupić biletu.

"Wisła Kraków pragnie przeprosić swoich kibiców za zbyt wolne tempo sprzedaży biletów w Strefie Kibica w dniu 28 lipca. Duże zainteresowanie meczem z Piastem w godzinach bezpośrednio poprzedzających spotkanie skutkowało trudnościami, które mogły wywołać niezadowolenie fanów Białej Gwiazdy" - czytamy na stronie Wisły.

Według "Przeglądu Sportowego", sprzedaż biletów toczyła się w bardzo wolnym tempie, tak że wielu fanów zrezygnowało z zakupu biletu i wróciło do domów.

"Jest nam niezmiernie przykro, gdyż nie wszyscy oglądali potyczkę z Piastem Gliwice od samego początku. Nowy system sprzedaży biletów, przy wdrażaniu którego prace cały czas trwają, nie funkcjonował tak, jakbyśmy sobie tego wszyscy życzyli" - biją się w piersi w Wiśle.

Pustki przy Reymonta 22 - drugi najgorszy frekwencyjny wynik w historii

 środa, 30 lipca 2014 r., dodano przez matredakcja

fot. Michał / 12zawodnik.pl
fot. Michał / 12zawodnik.pl

Raptem 4277 widzów pojawiło się na stadionie przy Reymonta 22 w Krakowie, by obejrzeć kończące 2. kolejkę T-ME spotkanie Wisły z Piastem Gliwice. To drugi najniższy wynik w historii tego obiektu.

4277 osób na pojedynku z Piastem to druga najniższa frekwencja, odkąd nowy stadion Wisły został oddany do użytku. Mniej - o 79 osób - było przy Reymonta 22 tylko podczas rozegranego 5 maja spotkania z Pogonią Szczecin.

Na sześciu meczach objętych bojkotem, średnia frekwencja na meczach Wisły wynosiła 5327 - to najniższa wartość w erze Bogusława Cupiała.

Kibice Kolejorza bliscy ustanowienia rekordu.

 środa, 30 lipca 2014 r., dodano przez matredakcja

fot. Bron / 12zawodnik.pl / Lech Poznań - Śląsk Wrocław vol.2
fot. Bron / 12zawodnik.pl / Lech Poznań - Śląsk Wrocław vol.2

Lech Poznań był o krok od ustanowienia rekordu frekwencji w meczach II rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Do najlepszego osiągnięcia zabrakło "Kolejorzowi" zaledwie 69 kibiców.

Poznańska publiczność to uznana marka nie tylko w kraju, ale i całej Europie. Fani "Kolejorza" słyną ze swojego oddania drużynie, żywiołowego dopingu i tego, że zawsze w imponującej liczbie wspierają swój zespół.

Nie inaczej było podczas rewanżowego meczu II rudny eliminacji Ligi Europejskiej, w którym rywalem poznaniaków było estoński Nomme Kalju. Mimo niekorzystnego wyniku z pierwszego spotkania, tego dnia na stadionie przy Bułgarskiej zasiadło aż 20 263 fanów. To o ponad pięc tysięcy więcej, niż rok wcześniej śledziło pojedynek z fińskim Honka Espoo.
 

List otwarty SKWK do Przewodniczącego Rady Nadzorczej Wisły Kraków S.A

 wtorek, 29 lipca 2014 r., dodano przez matredakcja

Zachęcamy do zapoznania się ze stanowiskiem SKWK w sprawie "wotum zaufania" dla Jacka Bednarza.

Szanowny Panie,

Zwracamy się do Pana jako do Przewodniczącego Rady Nadzorczej Wisły Kraków Spółki Akcyjnej. Jest Pan głową organu nadzorującego działania zarządu naszego klubu i z tego powodu jesteśmy zobligowani jako przedstawiciele kibiców Białej Gwiazdy do zadania Panu kilku ważnych pytań.

W piątek na konferencji prasowej udzielił Pan w imieniu Rady Nadzorczej poparcia dla działań zarządu spółki czyli de facto wszystkich czynów Jacka Bednarza. Nie mamy zamiaru wchodzić w kompetencje organu, który Pan reprezentuje, tym niemniej jesteśmy ogromnie zdziwieni zaistniałą sytuacją.

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA