Aktualności

Cracovia pomoże niepełnosprawnym dzieciom.

 czwartek, 26 marca 2015 r., dodano przez matredakcja

Cracovia zakręca się na pomaganie i przy okazji meczu z Pogonią Szczecin (18.04, godz. 20:30) organizuje zbiórkę zakrętek z plastikowych butelek. Każdy zebrany kilogram przełoży się na pieniądze za które, zakupiony zostanie sprzęt rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych dzieci.

Popularna w całej Polsce akcja już po raz drugi wkracza na stadion Cracovii. Podobnie jak w przeszłości również i tym razem zbiórka klubu organizowana jest we współpracy z Fundacją Bez Tajemnic.

Wiosenna kibicowska zbiórka na pomoc Polakom na Kresach.

 czwartek, 26 marca 2015 r., dodano przez matredakcja

Po udanej grudniowej akcji przeprowadzonej przez legionistów będzie miała miejsce kolejna wiosenna jej odsłona, niosąca pomoc Polakom z Wileńszczyzny. Tym razem celem będzie dostarczenie Polakom zamieszkującym tamtejsze tereny środków szeroko rozumianej chemii gospodarczej, w tym kosmetyków codziennego użytku.

Po wprowadzeniu na Litwie waluty Euro, ceny oczywiście poszybowały w górę, a więc sytuacja i tak żyjących już w ciężkich warunkach rodaków uległa znacznemu pogorszeniu.
 

Policja wnioskuje o zamknięcie Kotła.

 czwartek, 26 marca 2015 r., dodano przez matredakcja

fot. Bron / 12zawodnik.pl / Lech Poznań - Legia Warszawa vol.3
fot. Bron / 12zawodnik.pl / Lech Poznań - Legia Warszawa vol.3

Wniosek o zamknięcie trybuny nr 2, zwanej Kotłem, skierowała do wojewody policja. - Podczas meczu Lecha z Legią Warszawa organizator nie wywiązał się z obowiązków, a kibice odpalili wiele środków pirotechnicznych w zorganizowanej akcji - uzasadnia rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak

Podczas spotkania Lecha Poznań z Legią Warszawa została przygotowana oprawa z użyciem rac. Policja twierdzi, że dokonała oględzin trybun po meczu. - Znaleźliśmy bardzo wiele pojemników pozostałych po użyciu środków pirotechnicznych. To aż około 150 sztuk. To znaczy, że organizator nie wywiązał się ze swych obowiązków. Nie zapobiegł ich wniesieniu, a po odpaleniu nie było żadnej reakcji służb - mówi rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak. Jak dodaje, akcja wyglądała na zorganizowaną. - Mamy opinię dotyczącą stanu bezpieczeństwa na tym meczu, jest ona negatywna - dodaje. - Dlatego wnioskujemy o zamknięcie tej trybuny na dwa mecze z jednoczesnym uniemożliwieniem zasiadającym tam kibicom przemieszczenia się na inne sektory.

Słynna fanka Valencii, zginęła w katastrofie Airbusa w Alpach

 czwartek, 26 marca 2015 r., dodano przez redakcja

Wciąż dowiadujemy się nowych faktów odnośnie katastrofy Airbusa A 320, który rozbił się w Alpach. Z hiszpańskiej Walencji napływają smutne informacje dotyczące tamtejszego klubu piłkarskiego. Jak podają lokalne media, w tym Sport Valenciano jedną z ofiar katastrofy była wielka fanka Valencii, zaledwie 33-letnia Sonja Cercek.

W katastrofie samolotu Germanwings Airbusa A 320 zginęło 150 osób, wszyscy którzy byli na pokładzie. Wśród nich była Sonja Cercek, wielka fanka piłkarskiej Valencii. Miłość do klubu zaszczepił w niej jej mąż Olvier, to z nim podróżowała po Europie kibicując swojej drużynie. Wspierała również swoją drużyną podczas spotkań na Mestalla.

Oświadczenie w sprawie kobiety wydały władze Valencii, na czele z prezydentem klubu Amadeo Salvo:

"W imieniu całego klubu chcielibyśmy złożyć najszczersze kondolencje bliskim i wyrazić najgłębszy smutek z powodu śmierci pasażerów Airbusa A 320, który rozbił się we francuskich Alpach. Wśród ofiar była Sonja Cercek, fanka naszego klubu, podróżowała z Barcelony do Dusseldorfu. Klub Valencia łączy się w bólu z bliskimi i rodzinami ofiar" - czytamy w oświadczeniu

źródło: Fakt

Radni poparli kibiców.

 środa, 25 marca 2015 r., dodano przez matredakcja

Radni miejscy podjęli decyzję w sprawie odebrania Michałowi Żymierskiemu ps. Rola tytułu Honorowego Obywatela Miasta Łęczycy. Z inicjatywa taką wystąpili kilka miesięcy temu Widzewiacy z Łęczycy.

Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Łęczycy został przyznany Michałowi Żymierskiemu ps. Rola 30 marca 1947 roku. Ostatnie badania historyków wykazały, że był on agentem sowieckiego wywiadu, odpowiedzialnym za śmierć i prześladowania wobec wielu tysięcy oficerów i żołnierzy Armii Krajowej.

– Był to wniosek obywatelski o pozbawienie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Łęczycy. Inicjatywę dwóch mieszkańców miasta poparło ponad 100 łęczycan – mówił przewodniczący rady miasta Zenon Koperkiewicz. – W ich ocenie wyróżniony dopuścił się czynów, wskutek których stał się nadania niegodnym.

Komisja Ligi ukarała Wisłę, Cracovię, Lecha i Legię.

 środa, 25 marca 2015 r., dodano przez matredakcja

foto: mateusz el / 12zawodnik.pl / Cracovia - Ruch
foto: mateusz el / 12zawodnik.pl / Cracovia - Ruch

Komisji Ligi podjęła decyzję o ukaraniu Wisły Kraków, Cracovii, Lecha Poznań i Legii Warszawa w związku z zachowaniem kibiców.

Decyzje Komisji Ligi z dnia 25 marca:

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Wisła Kraków - Cracovia na Wisłę nałożono karę zakazu wstępu dla kibiców z trybuny ultras na kolejny mecz z Cracovią oraz 50 000 złotych kary w zawieszeniu na 18 miesięcy. W związku z zachowaniem kibiców gości podczas tego samego meczu na Cracovię nałożono karę zakazu wyjazdowego na kolejny mecz z Wisłą.

Kibice Niebieskich kupili już 500 biletów na Jagę.

 środa, 25 marca 2015 r., dodano przez matredakcja

Kibice Ruchu Chorzów zarezerwowali już 500 biletów na mecz z Jagiellonią Białystok. To dla "Niebieskiej Szarańczy" najważniejszy wyjazd w rundzie.

Przypomnijmy - podczas zaplanowanego na 29 kwietnia pojedynku Jagiellonii z Ruchem, kibice Niebieskich i łódzkiego Widzewa świętować będą 10-lecie zgody, która powstała 16 kwietnia 2005 roku.

Fanatycy Ruchu chcą udać się w 2000 osób i pobić rekord sektora gości na nowym stadionie "Jagi" (do tej pory najliczniejszą grupą byli sympatycy Górnika Zabrze, którzy pojawili się tam w 750 osób). Kibice Niebieskich wstępnie mają otrzymać tylko 900 biletów, jednak cały czas prowadzone są rozmowy na temat zwiększenia tej  puli.

Zobacz konieczniezwiń
Urodzeni Patrioci
KOLORUJEMY RAPEM
Reklama w portalu.
Kibicowska wyprawa rowerem przez Polskę
TMK
Dołącz do nas!
FourFourTwoJobstog
Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA