Aktualności

Leśnodorski: Buczenie na czarnoskórego piłkarza to obciach

 poniedziałek, 22 grudnia 2014 r., dodano przez redakcja

- Doszliśmy do ściany. Jeśli chodzi o artykuł 16, to nie ma już miejsca na najmniejszy incydent. Żadnego marginesu błędu (...) Celem niektórych europejskich działaczy jest utrzymanie status quo, a taki klub jak Legia jest dla niego zagrożeniem. Powtórzę jednak, że nie uważam, by ktoś się na nas uwziął, zapracowaliśmy na taką opinię, zrobiliśmy mnóstwo głupot, dziś płacimy za to cenę. Nie czuję się skrzywdzony - dodaje prezes Legii.
 

fot. Michał Nowak / 12zawodnik.pl / Legia - Jagiellonia
fot. Michał Nowak / 12zawodnik.pl / Legia - Jagiellonia

- Wtedy mówiłem, że kary uważam za niesprawiedliwe, pytałem, dlaczego sierp i młot są dozwolone, a inne symbole nie. Teraz wiem, że to głupota. Naiwnie sądziłem, że jesteśmy częścią walki z systemem, że możemy go zmienić. A prawda jest taka, że możesz albo się dostosować, albo nie grać. Nie ma sensu rozmowa, czy coś jest dobre czy złe. Nic to nie wniesie - uważa Leśnodorski.
 

"Gramy dla Przemka"

 poniedziałek, 22 grudnia 2014 r., dodano przez tomek91

W weekend 20-21 grudnia w hali widowiskowo-sportowej w Żerkowie odbył się turniej charytatywny, z którego dochód został przeznaczony na rehabilitację Przemysława Wojcieszaka, byłego zawodnika m.in. Kadry Wlkp. i Jaroty Jarocin.

W lipcu ubiegłego roku w wyniku nieszczęśliwego skoku do wody Przemek poważnie uszkodził kręgosłup. Jest sparaliżowany od szyi w dół, może poruszać tylko głową.
 

Coraz mniej kibiców przychodzi na mecze Lecha Poznań. Najgorsza frekwencja od lat

 poniedziałek, 22 grudnia 2014 r., dodano przez redakcja

Średnia frekwencja na meczach Lecha Poznań spadła o ponad pięć tysięcy. "Kolejorz" nadal jest wprawdzie liderem ligi pod względem liczby widzów na trybunach, ale przewaga nad Legią Warszawa jest już minimalna.

W sezonie 2012/13 na stadion przy Bułgarskiej, który jeszcze niedawno był jedną z aren Euro 2012, przychodziło średnio 22 641 osób. Lech Poznań był absolutnym rekordzistą ekstraklasy, bo żaden inny klub nie zdołał nawet zbliżyć się nawet do 20 tys. średniej widowni na meczu ligowym. Wicelider, Legia Warszawa, notował niewiele ponad 18 tys. osób na trybunach.

W kolejnym sezonie Lech nadal był wyraźnie najlepszy w lidze. Miał przeciętnie 19 571 kibiców na każdym pojedynku rozgrywanym przy Bułgarskiej. Władze klubu snuły plany, by na poznański stadion przychodziło średnio 25 tys. osób.

Kibice Górnika Konin włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Rodacy Bohaterom”.

 niedziela, 21 grudnia 2014 r., dodano przez malpa

fot. Małpa / 12zawodnik.pl / Rodacy Bohaterom
fot. Małpa / 12zawodnik.pl / Rodacy Bohaterom

W tym roku fani konińskiego Górnika kolejny raz włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Rodacy Bohaterom”. Zebrane dary, prócz domów kombatantów, trafią do polskich rodzin wielodzietnych, osób samotnych i tych wskazanych przez Związki Polaków na Ukrainie, Litwie i Białorusi, a także Mołdawii. W ubiegłym roku na Boże Narodzenie udało się zebrać w całej Polsce ponad 40 ton darów, z których zrobiono około 4 000 paczek. W tym roku z Konina na Kresy pojedzie około 50 paczek, każda po min. 18 kg.

Fanom Górnika udało zebrać się sporą ilość darów w tym kawy, makarony, ryże, konserwy mięsne i rybne, czekolady, które zostały przekazane koordynatorowi akcji podczas konińskiego finału w centrum miasta.

Każdy, kto chciałby jeszcze przyłączyć się do akcji kibiców Górnika, może to zrobić do końca roku. Wystarczy zakupić parę produktów i zanieść je do biura podróży TUI przy ul. Dworcowej. FOTORELACJA

Świąteczne kolorowanie.

 niedziela, 21 grudnia 2014 r., dodano przez matredakcja

W te Święta możesz sprawić Dzieciakom z Domów Dziecka prezenty o wartości kilkudziesięciu tys. zł, nie wydając ani grosza swojej kasy. Wystarczy Twój czas i dobre serce!

Dzieciaki z Domów Dziecka mogą otrzymać produkty i środki potrzebne do wyremontowania łazienek. Czy tak się stanie? Wszystko zależy od Ciebie! Wystartował właśnie świąteczny triathlon akcji Kolorujemy. Szczegółowe informacje dotyczące śwątecznej pomocy, można uzyskać wchodząc w niżej zamieszczone linki:

Manager Leicester City ukarany za kłótnię z kibicem

 sobota, 20 grudnia 2014 r., dodano przez redakcja

Menedżer Leicester City został ukarany zawieszeniem na jedno spotkanie oraz grzywną w wysokości 10 tysięcy funtów za obraźliwe słowa skierowane do jednego z kibiców w czasie meczu z Liverpoolem (1:3) na początku grudnia.

51-letni szkoleniowiec wdał się w kłótnię z jednym z widzów, co nie umknęło uwadze FA.

Pocieszeniem w całym zamieszaniu jest fakt, że kara nie wejdzie w życie do zakończenia okresu odwoławczego. To oznacza, że będzie on mógł zasiąść na ławce rezerwowych w dzisiejszym meczu z West Ham United. Niewykluczone, że Perason będzie chciał złożyć apelację od orzeczenia. Zażądał bowiem pisemnego uzasadnienia sankcji.

źródło: Sky Sports

Kibice Tottenhamu ukarani 3-letnim zakazem

 sobota, 20 grudnia 2014 r., dodano przez redakcja

W listopadzie bieżącego roku Tottenham Hotspur zmierzył się z Partizan Belgrade (1:0), w meczu, który został rozegrany w ramach Ligi Europy. Podczas tego spotkania doszło do incydentu z udziałem trzech kibiców.

W 38. minucie spotkania na murawę stadionu White Hart Lane wtargnęło trzech mężczyzn. Teraz poniosą oni konsekwencje swojego zachowania.

Każdy z mężczyzn poniesie karę finansową. Muszą zapłacić po 155 funtów. Jednak dotkliwsza wydaje się być kara, związana z aktywnością stadionową. Mężczyźni mają trzyletni zakaz uczestnictwa w meczach w Anglii i Walii.

źródło: Onet

Zobacz konieczniezwiń
Odzież Patriotyczna
KOLORUJEMY RAPEM
Pełna hooltura
Nowy numer TMK
odziez-uliczna.pl
FourFourTwoJobstogPG Wear
Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA