Aktualności

Nie będzie rozbudowy stadionu w Rzeszowie.

 środa, 26 listopada 2014 r., dodano przez matredakcja

Pojemność stadionu miejskiego w Rzeszowie w najbliższych latach nie ulegnie zmianie. - Stadion już teraz ma wystarczającą pojemność - tłumaczy Maciej Chłodnicki z Urzędu Miasta.

Budowa trybuny wschodniej i renowacja starszej części stadionu miejskiego w Rzeszowie zakończyła się przeszło dwa lata temu. Pomieszczenia, które znajdują się pod nowo powstałą trybuną, nie były jednak do tej pory użytkowane. Jak się okazuje, już niebawem zostanie tam przeniesiona część administracji obiektu. - W obecnej chwili miasto zagospodarowuje wszystkie pomieszczenia, które znajdują się pod trybuną wschodnią. Znajdzie się tam centrum prasowe, szatnie, pokoje dla mediów i tego typu rzeczy. W dalszej kolejności najprawdopodobniej dojdzie do wyburzenia budynku klubowego. Wynika bowiem na to, że nie opłaca się go remontować i taniej będzie wyburzyć - mówi Maciej Chłodnicki z Urzędu Miasta.

Korona wspiera Kampanię Biała Wstążka.

 środa, 26 listopada 2014 r., dodano przez matredakcja

fot. sebaVm / 12zawodnik.pl / Korona Kielce - Pogoń Szczecin
fot. sebaVm / 12zawodnik.pl / Korona Kielce - Pogoń Szczecin

Korona Kielce po raz kolejny aktywnie włącza się w Kampanię Biała Wstążka.

Społeczna kampania mająca zwrócić uwagę na problem przemocy w rodzinie organizowana jest już po raz 8. W tym roku piłkarze Korony Kielce i GKS Bełchatów wyjdą na rozgrzewkę przed sobotnim meczem w specjalnie przygotowanych koszulkach promujących akcję.

Problem przemocy w rodzinie nie dotyczy tylko mężczyzn stosujących taką przemoc (fizyczną, seksualną, ekonomiczną) wobec kobiet i dzieci. Zdarzają się także przypadki stosowania przemocy przez kobiety wobec mężczyzn oraz dzieci, a także dzieci wobec rodziców, dziadków. Przemoc w rodzinie jest ogromnym problemem społecznym, który wpływa znacząco na życie osób pokrzywdzonych.

Dzięki m.in. takim kampaniom coraz częściej udaje się ten problem zauważać i mu przeciwdziałać.

źródło: korona-kielce.pl

Fani United najgłośniejsi w Premier League

 środa, 26 listopada 2014 r., dodano przez matredakcja

fot. soccerrise.com
fot. soccerrise.com

Jak wynika z przeprowadzonych pomiarów, to fani Manchesteru United są najgłośniejsi w Premier League pod względem wspierania swoich ulubieńców.

Badacze wykorzystali aplikację Sound Meter i za jej pomocą mierzyli hałas na poszczególnych stadionach. Pomiar rozpoczynał się od pierwszego gwizdka i trwał przez minutę. Badania wykonano zarówno podczas meczów domowych, jak i wyjazdowych.

Kolejna debata o kibicowaniu.

 środa, 26 listopada 2014 r., dodano przez matredakcja

kadr z video
kadr z video

Na INEA Stadionie odbyła się 2. runda debat o kibicowaniu, poczuciu bezpieczeństwa na meczach i ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych. Wzięli w niej udział przedstawiciele kibiców, klubu oraz zaproszeni eksperci.

Głos zabrał m.in. dr Seweryn Dmowski, Doradca Zarządu Ekstraklasy S.A. - Jeżeli którakolwiek ze stron odpowiedzialnych za bezpieczeństwo nie chce rozmawiać, to jest to największa klęska nas wszystkich i kibicowania jako pewnego zjawiska. Oczywiście zadania są tutaj modelowo rozdzielone w sposób bardzo konkretny - mówił Dmowski.

Radosław Majchrzak ze Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań apelował, żeby nie dzielić na dwie osobne grupy fanów z tzw. Kotła i pozostałych części stadionu. Z kolei prezes Karol Klimczak, zwracał uwagę na fakt, że celem klubu jest przyciągnięcie nowych fanów na stadion i zatrzymanie ich na stałe.

104 urodziny Widzewa.

 wtorek, 25 listopada 2014 r., dodano przez matredakcja

fot. mateusz el / 12zawodnik.pl / Cracovia - Widzew
fot. mateusz el / 12zawodnik.pl / Cracovia - Widzew

Dokładnie dziś przypada 104 rocznica powstania TMRF, protoplasty dzisiejszego Widzewa. 25 listopada 1910 roku został on zarejestrowany w spisie stowarzyszeń przez Gubernię Piotrkowską.

Statut Towarzystwa Miłośników Rozwoju Fizycznego na Widzewie, bo tak brzmiała pierwotna nazwa klubu, został zalegalizowany przez ówczesne władze carskie 18 listopada 1910 roku. Jednak dopiero po 7 dniach TMRF wpisano do rejestru stowarzyszeń.

Piękny gest Rayo Vallecano.

 wtorek, 25 listopada 2014 r., dodano przez matredakcja

Piłkarze Rayo Vallecano zajmują w tym sezonie w Primera Division solidne 11. miejsca, ale sympatię kibiców zdobyli z innego powodu. Historia eksmitowanej 85-latki tak ich wzruszyła, że postanowili pomóc staruszce.

Carmen Martinez Ayudo została eksmitowana ze swojego mieszkania w Vallecas (postindustrialna dzielnica Madrytu, która skupia fanów Rayo) przez długi syna. Kobieta mieszkała tam już od 50 lat, ale wraz ze śmiercią jej męża, prawa do nieruchomości przeszły na syna, który zaciągnął kredyt hipoteczny w wysokości 50 tys. euro.

Pani Ayudo nie wiedziała o niespłaconym długu i nie kryła zdziwienia, gdy w zeszłym miesiącu do jej drzwi zapukała policja. Miejscowi działacze społeczni i kibice starali się wstrzymać eksmisję, ale policja zjawiła się w ostatni piątek, by wyprowadzić kobietę z mieszkania. Wtedy do akcji wkroczył madrycki klub.

Kilka słów o nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

 wtorek, 25 listopada 2014 r., dodano przez matredakcja

Sejmowa komisja sportu, która przygotowała projekt, podkreśla, że przepisy obecnie obowiązującej ustawy są zbyt rygorystyczne. Projekt, którym na najbliższym posiedzeniu ma zająć się Sejm, zdejmuje z klubów piłkarskich w niższych klasach rozgrywek obowiązek instalowania na stadionach elektronicznego systemu identyfikacji kibiców.

"Obecne rozwiązanie praktycznie wstrzymuje rozwój piłki nożnej w niższych klasach rozgrywkowych, nakładając na samorządy olbrzymie koszty. Rozwiązanie to, poza meczami rozgrywanymi w ramach szczebla centralnego (Ekstraklasa, I i II liga), nie ma jakiegokolwiek rozsądnego uzasadnienia, a kluby i samorządy, zamiast przeznaczać środki finansowe na popularyzację sportu i wychowanie młodzieży, są zmuszane do instalowania kosztownych systemów elektronicznych" - podkreślają autorzy.

Zobacz konieczniezwiń
Odzież Patriotyczna
KOLORUJEMY RAPEM
odziez-uliczna.pl
TMK
Reklama w Portalu
JobstogPG Wear
Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA