Aktualności

Wojewoda zamknął stadion Zagłębia.

 środa, 25 listopada 2015 r., dodano przez matredakcja

fot. Mikołaj Olszewski / 12zawodnik.pl / Zagłębie Lubin - Wisłą Kraków
fot. Mikołaj Olszewski / 12zawodnik.pl / Zagłębie Lubin - Wisłą Kraków

Wojewoda dolnośląski Tomasz Smolarz zdecydował o zamknięciu stadionu Zagłębia na jeden mecz.

Jak udało się dowiedzieć redakcji serwisu mkszaglebie.pl wojewoda dolnośląski zamknął stadion Zagłębia na najbliższe spotkanie z Jagiellonią Białystok. Kara została nałożona najprawdopodobniej za odpalenie środków pirotechnicznych podczas meczu z Wisłą Kraków.

Oficjalny komunikat Zagłębie Lubin S.A. wyda w czwartek i poinformuje o ewentualnym odwołaniu od decyzji.

ZOBACZ FOTORELACJĘ Z MECZU: Zagłębie Lubin - Wisła Kraków

Modern Futbol a Świat Kibiców.

 środa, 25 listopada 2015 r., dodano przez matredakcja

Już po raz piąty projekt Kibice Razem Wrocław organizuje konferencję Modern Futbol a Świat Kibiców. W ostatnich latach to wydarzenie było jednym z najciekawszych w Polsce poświęconych kibicom i piłce nożnej.

Tematy wystąpień będą dotyczyły między innymi nowelizacji ustawy o imprezach masowych, wpływu polityki na kulturę kibicowską w Polsce, a także tożsamości kibiców piłkarskich.

27 listopada 2015 zaprezentowana zostanie publikacja "Modern Futbol a Świat Kibiców. Interdyscyplinarne studia nad kulturą futbolu", która jest jedną z pierwszych tego typu publikacji w Polsce i została zainspirowana wystąpieniami prelegentów wrocławskiej konferencji. Program konferencji na stronie organizatowó - slaskwroclaw.kibice-razem.pl

Rok działalności Socios Górnik.

 wtorek, 24 listopada 2015 r., dodano przez matredakcja

Za kilka tygodni pierwsza rocznica działalności Socios Górnik. To stowarzyszenie, które zaledwie w ciągu trzech pierwszych miesięcy stało się największą organizacją kibicowską w Polsce i która w ciągu swojego pierwszego roku działalności zebrała ponad 200 tys. złotych dla Górnika Zabrze. Duże sukcesy w tym roku wymagają odpowiedniej oprawy, dlatego członkowie stowarzyszenia szykują się do obchodów, które oczywiście będą miały górniczy charakter.

Start działalności stowarzyszenia nastąpił 4 grudnia 2014 roku, czyli w największe górnicze święto – Barbórkę. Stało się to nie bez przypadku, gdyż jak podkreślali założyciele stowarzyszenia, organizacja ma wyjątkowy charakter, odwołujący się bardzo mocno do samej górniczej społeczności. Choć mija już rok od momentu kiedy stowarzyszenie zaczęło działać z całkiem niezłymi sukcesami, to członkowie stowarzyszenia, ciągle wracają do swoich górniczych korzeni.

Resovia z wizytą we Lwowie.

 wtorek, 24 listopada 2015 r., dodano przez matredakcja

fot. Gwardzistów - Resovia
fot. Gwardzistów - Resovia

22 listopada 2015 roku przypadała 97. rocznica zwycięstwa Polaków na Ukraińcami w Bitwie o Lwów. Tego dnia, delegacja fanatyków Resovii odowedziła Lwów i złożyła wieniec na cmentarzu Orląt Lwowskich.

22 listopada 1918 r. wojska ukraińskie zostały wyparte ze Lwowa po ataku podjętym przez polskich obrońców miasta oraz odsiecz Wojska Polskiego. W polskich szeregach walczyło blisko 1,5 tys. młodych ludzi, którzy nie ukończyli 17 roku życia. Nazwano ich „Orlętami Lwowskimi”. W drugą rocznicę zakończenia listopadowych walk o Lwów, 22 listopada 1920 roku, marszałek Józef Piłsudski odznaczył herb miasta orderem „Virtuti Militari”.

Piast specjalem do Warszawy.

 poniedziałek, 23 listopada 2015 r., dodano przez matredakcja

fot. Michał Nowak / 12zawodnik.pl / Legia Warszawa Wisła Kraków
fot. Michał Nowak / 12zawodnik.pl / Legia Warszawa Wisła Kraków

13 grudnia Legia Warszawa podejmować będzie przy Łazienkowskiej lidera rozgrywek - Piasta. Pojedynek dwóch pierwszych drużyn Ekstraklasy budzi duże zainteresowanie wśród fanów gliwickiego klubu. 

Dzisiaj oficjalnie fanatycy Piasta rozpoczęli mobilizację na wyjazdowe spotkanie ze stołeczną drużyną. Do Warszawy gliwiccy fani udadzą się pierwszym od lat pociągiem specjalnym, chcąc przy tym pobić wyjazdowy rekord poza województwo. 

Piłkarze potrzebują solidnego wsparcia, więc nie możemy ich zawieźć. Ruszamy z mobilizacją jakiej dawno nie było, apelujemy do wszystkich kibiców, dzielnic i ludzi związanych z Piastem by dołączyli do kampanii. Rekordowy wyjazd poza województwo miał miejsce w Krakowie, kiedy niebiesko-czerwonych wspierało 571 głów - możemy przeczytać na stronie kibiców Piasta.

Niebieska Szarańcza nie zwalnia tempa.

 poniedziałek, 23 listopada 2015 r., dodano przez matredakcja

fot. Bron / 12zawodnik.pl / Lech Poznań - Ruch Chorzów
fot. Bron / 12zawodnik.pl / Lech Poznań - Ruch Chorzów

Fanatycy chorzowskiego Ruchu mimo nałożonego na nich zakazu obejmującego 13 spotkań, nie zamierzają odpoczywać od przemierzania kraju za swoim klubem.

W minioną sobotę pojawili się w 400-osobowej grupie podczas spotkania z Górnikiem Łęczna. Dzisiaj fani Ruchu zaledwie w ciągu kilku godzin wykupili 700 biletów na mecz z Piastem Gliwice. Jak podaje serwis niebiescy.pl, w środę do sprzedaży powinna trafić kolejna pula wejściówek.

Grupa Ultra(S)tomiL zakończyła działalność.

 poniedziałek, 23 listopada 2015 r., dodano przez matredakcja

fot. Bron / 12zawodnik.pl / Zawisza Bydgoszcz - Stomil Olsztyn
fot. Bron / 12zawodnik.pl / Zawisza Bydgoszcz - Stomil Olsztyn

Kibice Stomilu z grupy Ultra(S)tomiL wydali oświadczenie, w którym informują o zakończeniu działalności. Jak twierdzą – od jakiegoś czasu grupa - z wielu powodów, była mało aktywna.

W piątek rozegraliśmy ostatni mecz w tym roku na stadionie w Olsztynie. W związku z tym nadszedł czas na podsumowania. Jeszcze przed tym meczem podjęliśmy pewne decyzje i dziś nadszedł czas by je przedstawić wszystkim Stomilowcom. Od dłuższego czasu nasza grupa była dość mało aktywna. Składało się na to wiele czynników, jednak ostatecznie postanowiliśmy, że na dłuższą metę nie możemy tak działać. Dlatego też, w dniu dzisiejszym informujemy was, o zakończeniu naszej działalności.

Zobacz konieczniezwiń
TMK
Ultras Diary
KOLORUJEMY RAPEM
Kibicowska wyprawa rowerem przez Polskę
Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA