Aktualności

Co dalej z krośnieńskim speedwayem?

 sobota, 21 lipca 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. mateusz el / 12zawodnik.pl / KSM - Wanda
fot. mateusz el / 12zawodnik.pl / KSM - Wanda

Dziennikarze u steru nowego klubu?

Za niedługo z żużlowej mapy Polski zniknie kolejny klub - KSM Krosno. Włodarze Krośnieńskich Wilków od dłuższego czasu mieli problem ze zbudowaniem budżetu i drużyny, która będzie mogła włączyć się w równą rywalizację z najlepszymi drużynami w lidze. Najprawdopodobniej obecny sezon drużyna zakończy na ostatnim miejscu w II lidze i przypadnie jej miano czerwonej latarni.

W ubiegłym tygodniu klub poinformował, że nie przystąpi do nowego sezonu. KSM Krosno będzie prowadził jednak działalność i kontynuował starty w lidze zgodnie z terminarzem rozgrywek do końca 2018 roku oraz realizował wszystkie umowy sponsorskie i zobowiązania wobec innych podmiotów związanych z klubem. Wiele wskazuje na to, że nie jest to równoznaczne z końcem czarnego sportu w Grodzie Pawła.

Z oświadczenia klubu opublikowanego w ubiegły weekend wiemy, że do nowego sezonu przystąpi inny podmiot. Lokalne media dość szybko "podłapały" temat i według nieoficjalnych informacji, osobami odpowiedzialnymi za nowy klub, ma być Gabriel Waliszko i Jakub Zborowski z nc+ - dwójka dziennikarzy wywodzących się z Miasta Szkła. Na razie nie wiadomo czy dziennikarze zrezygnują z pracy w telewizji. Na spotkaniu z prezydentem Krosna wyraźnie zadeklarowali jednak, że będą prowadzić klub w pełni profesjonalnie a głównym jego celem ma być awans do I ligi.

Na chwilę obecną żaden z nich nie chce komentować tych doniesień. Oficjalną informację w sprawie włodarzy i celów nowego klubu poznać mamy w przyszłym miesiącu.

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA