Aktualności

Ciąg dalszy problemów fanów Chrobrego.

 środa, 29 listopada 2017 r., dodano przez matredakcja

fot. Pacos / 12zawodnik.pl / Chrobry Głogów - Miedz Legnica
fot. Pacos / 12zawodnik.pl / Chrobry Głogów - Miedz Legnica

Ciąg dalszy problemów fanatyków Chrobrego Głogów z mundurowymi.

Działania policji w Głogowie wymierzone w fanów miejscowego klubu przybrały na sile. Od dłuższego czasu mundurowi robią wszystko by uprzykrzyć życie fanatykom Chrobrego, o czym informowaliśmy już Was na łamach portalu - Kibice Chrobrego o konflikcie z mundurowymi.

Ostatnie spotkanie z chorzowskim Ruchem było kolejnym pokazem absurdalnych działań stróżów prawa. Co takiego wydarzyła się przy Wita Stwosza? Oddajmy głos w tej sprawie samym zainteresowanym.

fot. chrobry.glogow.pl
fot. chrobry.glogow.pl

Inwigilacja kibiców Chrobrego Głogów trwa w najlepsze! Podczas meczu z Ruchem Chorzów w bliskiej odległości naszego sektora znalazło się sporo "tajniaków", czego najlepszy przykład widać po lewej stronie fotografii. Wspomniany "smutny pan" działał na dwa telefony - jednym kamerował, a drugim pstrykał foty. Ponadto wiele osób widziało na stadionie policjantów poprzebieranych w ubrania marek produkujących kibicowskie ciuchy, a także takich, którzy udawali kibiców gości!

To jednak nie koniec! Już dzień po meczu do co najmniej kilku osób przyszła "smutna delegacja", która namawiała do natychmiastowego pójścia na komendę i złożenia zeznań w sprawie odpalonej pirotechniki. Wszystkie te osoby są podejrzane z Art. 239. § 1.kk:

"Kto utrudnia lub udaremnia postępowanie karne, pomagając sprawcy przestępstwa, w tym i przestępstwa skarbowego uniknąć odpowiedzialności karnej, w szczególności kto sprawcę ukrywa, zaciera ślady przestępstwa, w tym i przestępstwa skarbowego albo odbywa za skazanego karę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5."

Sprawa dotyczy osób, które były w młynie w momencie odpalonej pirotechniki oraz tych, które trzymały sektorówkę. W ostatnich tygodniach słyszeliśmy o podobnych sytuacjach w Świdniku oraz Częstochowie. W tym przypadku zarzuty są jednak o wiele konkretniejsze...

Ponadto kilka osób otrzymało wezwania za niezajmowanie miejsca przypisanego do biletu. Przypominamy tylko, ze podobna sytuacja miała już miejsce jakiś czas temu. Wówczas kibice wygrali 100% takich spraw, a decyzje argumentowano m.in. rozkładem obiektu, który zmusza widzów do poruszania się w trakcie trwania meczu (aby przejść z trybuny głównej do np. toalety trzeba przejść cały stadion). Doszły też do nas słuchy, że kilka osób solidnie uszczupliło swój budżet z powodu rzekomego zaśmiecania stadionu... - informują fani głogowskiego klubu za pośrednictwem swojego facebookowego profilu.

źródło: chrobry.glogow.pl

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA