Aktualności

Centrum Wiesenthala wycofuje oskarżenia wobec Legii.

 poniedziałek, 07 sierpnia 2017 r., dodano przez matredakcja

fot. Piotr Mazur / 12zawodnik.pl / Legia Warszawa - Lechia Gdańsk
fot. Piotr Mazur / 12zawodnik.pl / Legia Warszawa - Lechia Gdańsk

Po interwencji Legii Warszawa Centrum Wiesenthala wycofało swój apel do UEFA o ukaranie Klubu za zajścia w hotelu w Sochocinie. Wcześniej sprostowania nieprawdziwej relacji dotyczącej incydentu dokonał klub Hapoel Petah Tikwa.

Centrum Wiesenthala opublikowało korektę oświadczenia na swojej oficjalnej stronie internetowej. Czytamy w nim: "W związku z atakiem na członków izraelskiego zespołu Hapol Petah Tikwa, Centrum Szymona Wiesenthala dokonuje korekty swojego oświadczenia w tej sprawie: - Centrum Szymona Wiesenthala pozostaje głęboko poruszone antysemickim atakiem na członków izraelskiej drużyny podczas jej ostatniego meczu z zespołem MKS Ciechanów na terenie Polski. Pomimo zarzutów poszkodowanych, nie ma obecnie żadnych dowodów, że klub Legia Warszawa i jego kibice byli w to zajście zamieszani - mówi dyrektor ds. międzynarodowych, dr Shimon Samuels. - Centrum Szymona Wiesenthala przeprasza Legię Warszawa i wycofuje apel do władz piłkarskich o ukaranie Klubu - dodaje."

fot. Michał Nowak / 12zawodnik.pl / Legia Warszawa Wisła Kraków
fot. Michał Nowak / 12zawodnik.pl / Legia Warszawa Wisła Kraków

Relacja klubu Hapoel Petah Tikwa była podstawą działania organizacji Centrum Wiesenthala, która w publicznych oświadczeniach powtórzyła bezpodstawne oskarżenia wobec Legii Warszawa.

W sobotę przedstawiciele klubu Hapoel Petah Tikwa, w korespondencji z Legią Warszawa, pisemnie potwierdzili, że swoje oskarżenia oparli jedynie na słowach kilku przypadkowych świadków i były to jedynie spekulacje nie poparte żadnymi dowodami.

Po interwencji Legii Warszawa, Hapoel Petah Tikwa dokonał sprostowania wcześniejszej relacji.

Zobacz także:

źródło: materiały prasowe

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA