Aktualności

Błąd prokuratury w sprawie Klimy.

 sobota, 24 listopada 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Grinch | 12zawodnik.pl
fot. Grinch | 12zawodnik.pl

Prokuratura przyznaje się do błędu w postępowaniu przeciwko Klimie.

Końcem maja, młynowy Kolejorza po powrocie z finału Ligi Mistrzów niespodziewanie został zatrzymany na lotnisku i tymczasowo aresztowany. Prokuratura postawiła mu zarzut podżegania innych kibiców do odpalania rac i wtargnięcia na płytę boiska w czasie meczu z Legią Warszawa. Po ponad dwóch miesiącach spędzonych w areszcie i wpłaceniu 30 tys. złotych poręczenia wyszedł na wolność, mając zastosowany dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Nowe światło na postępowanie przygotowawcze rzuca ostatnia publikacja Głosu Wielkopolskiego. Do informacji jakich udało się dotrzeć dziennikarzom serwisu, prokuratura w Poznaniu przyznaje się do błędu w prowadzonej sprawie.

Obrońca Klimy złożył wniosek o niesienie środka zapobiegawczego. Zakaz opuszczania kraju ma uniemożliwiać Piotrkowi wykonywanie pracy zawodowej. Stosowny wniosek w tej sprawie został złożony jeszcze w sierpniu jednak sąd w Poznaniu rozpatrzył je dopiero... w miniony piątek.

- Doszło do przypadkowego przeoczenia z mojej strony. Ta sprawa jest wielowątkowa, występuje w niej ponad 30 podejrzanych, trafiało do mnie wiele różnych pism. To jedno rzeczywiście leżało zbyt długo - powiedział prokurator prowadzący sprawę cytowany przez Głos Wielkopolski.

Sąd nie złagodził jednak orzeczonego środka zapobiegawczego a błąd prokuratury nie wiąże się żadnymi karami dyscyplinarnymi dla śledczych.

Prowadzone śledztwo dotyczące wydarzeń podczas meczu Lecha z warszawską Legią skończy się najprawdopodobniej w grudniu wniesieniem aktu oskarżenia.

Więcej o sprawie na łamach Głosu Wielkopolskiego.

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA