Aktualności

3 miliony złotych za akcję Widelec?

 poniedziałek, 14 maja 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Jerzman | 12zawodnik.pl
fot. Jerzman | 12zawodnik.pl

Akcja Widelec zmierza ku końcowi.

Akcja Widelec zorganizowana przez policję przeciwko kibicom Legii w 2008 powoli zaczyna zbliżać się do końca. Jak informuje mec. Krzysztof Nowiński reprezentujący poszkodowanych kibiców, łączna suma odszkodowań wypłaconych z budżetu państwa może wynieść ok. 3 mln złotych.

– Biorąc pod uwagę, że zgłosiło się do nas ok. 150 osób, już mówimy, że bardzo realne jest, że odszkodowania zostaną wypłacone w tej właśnie kwocie – stwierdził w programie „Region Polityka” na antenie TVP3 Warszawa.

– Staramy się także uzyskać odszkodowania za same zatrzymania – dodaje mecenas na antenie TVP Warszawa. W tej kwestii mogą pojawić się jednak pewne problemy zaznacza.

– Jeśli ktoś zostanie pozbawiony wolności, a potem okaże się, że to zatrzymanie było bezzasadne, to należy się stosowne zadośćuczynienie i odszkodowanie za poniesione straty. Podstawą jest fakt, że taka osoba została uniewinniona. Jednak termin wystąpienia z takim wnioskiem rozpoczyna się od daty zwolnienia w izbie zatrzymań – mówił Krzysztof Nowiński.

W tym wypadku zatrzymania miały miejsce we wrześniu 2008, więc termin złożenia wniosków mijał we wrześniu 2009. Pierwsze uniewinnienia nastąpiły w roku 2015. Zatem roszczenia kibiców są przedawnione. – Ale tu pojawia się rola prokuratury. Jeśli prokurator uzna, że to jest niesprawiedliwe, że tym osobom należą się zadośćuczynienia i nie zgłosi zarzutu przedawnienia, to takie roszczenia powinny być wypłacone. Niestety w tych postępowaniach, które prowadziłem prokuratorzy wnioskowali o przedawnienie – przyznał Nowiński dodając, że „skończy się to tym, że znów będziemy musieli pójść po sprawiedliwość do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka”.

źródło: TVP Warszawa

Cały materiał dostępny jest na stronie TVP Warszawa.

Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA