Aktualności

Okolofutbola TV z wizytą w Polsce.

 czwartek, 26 maja 2016 r., dodano przez matredakcja

Redakcja rosyjskiego kanału Okolofutbola TV spotkała się z przedstawicielami LPH.

Po raz pierwszy przedstawiciele ekipy mocniejszych wrażeń, zgodzili się na udzielenie wywiadu przed kamerą, gdzie opowiadają m.in. o polskiej scenie kibicowskiej.

Kary po Derbach Tarnowa.

 czwartek, 26 maja 2016 r., dodano przez matredakcja

fot. mateusz el | 12zawodnik.pl | Tarnovia - Unia
fot. mateusz el | 12zawodnik.pl | Tarnovia - Unia

Wydział Dyscypliny przy Tarnowskim Okręgowym Związku Piłki Nożnej zdecydował się ukarać uczestników finałowego spotkania Pucharu Polski na szczelbu tarnowskim.

Jaskółki zostały ukarane karą finansową 1200 złotych oraz zakazem rozgrywania meczów z udziałem publiczności w ramach rozgrywek o Puchar Polski w sezonie 2016/2017. Tarnovia, która formalnie była gospodarzem meczu przy Zbylitowskiej musi zapłacić 800 złotych oraz podobnie jak Unia rozgrywać pucharowe spotkania bez udziału publiczności. 

Dodatkowo kibice Unii i Tarnovii mają zakaz wyjazdów w zorganizowanych grupach na spotkania Pucharu Polski w sezonie 2016/2017.

ZOBACZ FOTORELACJĘ Z DERBÓW TARNOWA

Ciąg dalszy wyjazdowych problemów kibiców ŁKS.

 środa, 25 maja 2016 r., dodano przez matredakcja

fot. Jareczek / 12zawodnik.pl / Ursus Warszawa - ŁKS Łódź
fot. Jareczek / 12zawodnik.pl / Ursus Warszawa - ŁKS Łódź

W najbliższą sobotę Łódzki Klub Sportowy udaje się na spotkanie z Nerem Poddębice. Meczu niestety nie zobaczy zorganizowana grupa kibiców łódzkiego klubu.

Początkiem marca przez decyzję włodarzy klubu z Tomaszowa Mazowieckiego fani Łódzkiego Klubu Sportowego nie mogli wspierać swojej jedenastki. Kolejnym klubem na liście, który pod wpływem decyzji policji nie chciał przyjąć kibiców gości był Oskar Przysucha. Wydawaćby się mogło, że lista na ten sezon została juz zamknięta. Nic z tych rzeczy. W sobotę zabraknie zorganizowanej grupy łódzkich fanów w Byczynie. 

Zawiadomienie do policji w sprawie kibiców Elany.

 wtorek, 24 maja 2016 r., dodano przez matredakcja

fot. Bron / 12zawodnik.pl / Elana Toruń - Ruch Chorzów
fot. Bron / 12zawodnik.pl / Elana Toruń - Ruch Chorzów

Podczas minionego weekendu w wielu miastach odbyły się marsze ku czci rotmistrza Witolda Pileckiego. W Toruniu w tym wydarzeniu uczestniczyli fanatycy Elany, jednak ich zachowanie nie podobało się pewnemu lewicowemu aktywiście.

21 maja 2016 r. przez starówkę przeszedł VI Toruński Marsz Pułkownika Pileckiego. Wydarzenie odbyło się w ramach ogólnopolskich uroczystości ku czci "Żołnierzy Wyklętych", objętych patronatem prezydenta Andrzeja Dudy. Obecni na nim byli fanatycy Elany, którzy przygotowali podświetlaną sporą ilością pirotechniki folię z napisem "Pułkowniku Pilecki - Pamiętamy".

Oświadczenie Ekstraklasy dotyczące publikacji w DGP.

 wtorek, 24 maja 2016 r., dodano przez matredakcja

Ekstraklasa SA wydała oświadczenie dotyczące skandalicznej publikacji w piątkowym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej.

W związku z dzisiejszym artykułem Dziennika Gazeta Prawna pod tytułem: „Zblatowani” stanowczo protestujemy przeciwko nieuzasadnionemu godzeniu w dobre imię milionów polskich kibiców piłki nożnej, profesjonalistów zarządzających Klubami wszystkich poziomów ligowych oraz nadawców telewizyjnych rozgrywek piłkarskich w Polsce.

Stadiony piłkarskie są takim samym - powszechnie dostępnym - miejscem rozrywki jak boisko koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, kino czy teatr. Wiernymi kibicami polskiej piłki są wielopokoleniowe rodziny z dziećmi, prawnicy, biznesmeni, ale także właśnie dziennikarze. Stadion jest pełnym przekrojem społeczeństwa.

Radosław Osuch sprzedał Zawiszę?

 wtorek, 24 maja 2016 r., dodano przez matredakcja

fot. Bron / 12zawodnik.pl / Zawisza Bydgoszcz - Korona Kielce
fot. Bron / 12zawodnik.pl / Zawisza Bydgoszcz - Korona Kielce

W miniony piątek Zawisza definitywnie stracił szanse awansu do Ekstraklasy a lokalne media często informowały iż z klubem pożegnać się może Radosław Osuch. Dzisiaj docierają informacje, że bydgoski klub ma już nowego właściciela.

- (...)Rodzina Osuch nie ma już nic wspólnego z klubem. Moja żona Anita przed tygodniem złożyła rezygnację z funkcji prezesa Zawiszy. Ja sprzedałem akcję. Na razie nie mogę podać nawet nowego właściciela. Oni sami się wkrótce ujawnią - powiedział na łamach "Wyborczej" skonfliktowany ze środowiskiem kibiców dotychczasowy właściciel Radosław Osuch. 

Fanatycy Zawiszy bojkotowali do tej pory spotkania bydgoskiego klubu zapowiadając, że wrócą na trybuny w momencie, kiedy rodzina Osuchów nie będzie miała nic wspólnego z klubem.

Kolejorz wykluczony z Pucharu Polski?

 wtorek, 24 maja 2016 r., dodano przez matredakcja

fot. Bron / 12zawodnik.pl / Lech Poznań - Górnik Zabrze
fot. Bron / 12zawodnik.pl / Lech Poznań - Górnik Zabrze

Chociaż uczestnicy finału Pucharu Polski zostali surowo ukarani to niewykluczone, że będą kolejne sankcje. Jak informują dziennikarze Przeglądu Sportowego Rzecznik Ochrony Prawa Związkowego PZPN zaskarżył kary nałożone przez Komisję Dyscyplinarną.

W piśmie, do którego dotarł PS Rzecznik Ochrony Prawa Związkowego PZPN zaskarżył orzeczoną karę wobec poznańskiego Lecha jako niewspółmierną do tego co wydarzyło się na Stadionie Narodowym i "w nieadekwatnym stopniu z punktu widzenia szkodliwości przewinienia dyscyplinarnego realizuje cele w zakresie jej oddziaływania na środowisko piłkarskie".

Krzysztof Malinowski wniósł o zmianę orzeczenia i domaga się kary wykluczenia Lecha Poznań z rozgrywek Pucharu Polski w sezonie 2016/2017, a także z Superpucharu Polski. Odwołaniem ma zająć się Najwyższa Komisja Odwoławcza przy Polskim Związku Piłki Nożnej.

źródło: Przegląd Sportowy

Zobacz konieczniezwiń
TMK
Ultras Diary
REKLAMA
KOLORUJEMY RAPEM
Kibicowska wyprawa rowerem przez Polskę
Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA