Aktualności

UEFA ukarała Dynamo Kijów za rasizm

 niedziela, 29 listopada 2015 r., dodano przez redakcja

Wskutek decyzji UEFA następne dwa spotkania w europejskich pucharach Dynamo Kijów rozegra bez udziału publiczności. Postanowienie jest efektem rasistowskich zachowań kibiców podczas meczu Ligi Mistrzów z Chelsea Londyn.

Mistrzowie Ukrainy poza zamknięciem stadionu na dwa spotkania zostali ukarani również grzywną w wysokości 100 tysięcy euro. UEFA podkreśla, że jeżeli sytuacja powtórzy się w ciągu trzech lat, Dynamo Kijów zagra trzeci mecz bez udziału publiczności.

Organizacja podała, że powodem nałożonych sankcji są rasistowskie zachowania i zajścia na trybunach, które miały miejsce 20 października w trakcie meczu przeciwko Chelsea Londyn. Postępowanie wszczęto z powodu ataku na czarnoskórych fanów, który zarejestrowały kamery organizacji Football Przeciwko Rasizmowi (FARE).

LM: Mecz KAA Gent - Zenit bez kibiców gości?

 niedziela, 29 listopada 2015 r., dodano przez redakcja

Kibice rosyjskiego Zenitu St. Petersburg nie będą mogli uczestniczyć w meczu wyjazdowym z KAA Gent w ramach rozgrywek piłkarskiej Ligi Mistrzów. To skutek napięcia politycznego na lini Rosja - Turacja po zestrzeleniu bombowca SU-24 przez tureckie siły powietrzne.

Decyzję podją burmistrz Gandawy w obawie przed ulicznymi starciami rosjan z bardzo liczną społecznością turecką zamieszkującą to belgijskie miasto. Mecz zaplanowano na 9 grudnia. Burmistrz również wystosował apel do rosyjskich kibiców aby zrezygnowali z przyjazdu do Belgii. 

Co ciekawe innego zdania jest minister sportu Rosji - Witalij Mutko, który zaapelował do UEFA o zapewnienie bezpieczeństwa fanom z Petersburga.

Kibice belgijskiego KAA Gent nie tak dawno nie mogli uczestniczyć w wyjazdowym spotkaniu swojej drużyny we Francji z Lyonem z powodu alertu antyterrorystycznego.

Olimpia walczy o stadion

 niedziela, 29 listopada 2015 r., dodano przez redakcja

- Prowadzimy rozmowy z prezydentem w sprawie stadionu. Jesteśmy zainteresowani budową trybuny wraz z nowym budynkiem klubowym. Mamy nadzieję, że wkrótce zapadnie decyzja, czy będą pieniądze na budowę, czy będziemy musieli poczekać na lepsze czasy - mówi Łukasz Konończuk, wiceprezes ZKS Olimpia Elbląg. Koszt inwestycji rozłożonej na kilka lat miałby wynieść około 12 milionów złotych.

- Zdajemy sobie sprawę, że obecnie miasta nie stać na budowę całkiem nowego stadionu. Dlatego zabiegamy o to, by powstała nowa trybuna, w miejsce prostej, której częścią byłby także budynek klubowy. Prowadzimy na ten temat rozmowy z prezydentem miasta. Z wyliczeń wynika, że taka inwestycja kosztowałaby 10-12 milionów złotych, oczywiście rozłożona byłaby na kilka lat. Mamy nadzieję, że wkrótce zapadnie decyzja: czy będą pieniądze na budowę, czy będziemy musieli poczekać na lepsze czasy – mówi Łukasz Konończuk. - Klub musi wypełniać wymogi licencyjne, które są coraz wyższe. Niestety, elbląski stadion jeśli chodzi o infrastrukturę jest daleko z tyłu. Lepsze warunki są w Ostródzie, Ełku, Łomży czy Zambrowie. Mamy nadzieję, że prezydent i radni będą za tym, by w stadion inwestować. My też jako klub będziemy się starali pozyskać na ten cel dodatkowe środki.

Sparing z Zagłębiem na 100-lecie Legii

 niedziela, 29 listopada 2015 r., dodano przez redakcja

Od momentu podjęcia współpracy między Legią Warszawa a Zagłębiem Sosnowiec kibice wręcz domagają się sparingu między obiema drużynami. Ten wreszcie dojdzie do skutku.

fot. BART / 12zawodnik.pl / Zagłębie Sosnowiec - Puszcza Niepołomice
fot. BART / 12zawodnik.pl / Zagłębie Sosnowiec - Puszcza Niepołomice

Kiedy w czerwcu 2013 roku Zagłębie Sosnowiec miasto podpisywało umowę z Legią Warszawa, kibice głośno zaczęli mówić o sparingu między drużynami. Do dziś jednak do meczu nie doszło.

Teraz mamy jednak dobre wieści dla fanów obu drużyn – mecz odbędzie się i będzie miał niezwykłą oprawę. Prezes Stołecznego klubu odpowiadał na pytania studentów Szkoły Głównej Handlowej, a ci pytali m.in. o Zagłębie i obchody 100-lecia Legii. – Staramy się zaplanować wiele różnych przedsięwzięć, które mają spowodować, że historia Legii stanie się kibicom bliższa, chcemy by ten moment był szczególny i by wiele chwil z jubileuszu ludzie pamiętali bardzo długo. Jednym z takich przedsięwzięć jest księga ma 100-lecie. Na pewno też zagramy z Zagłębiem w Sosnowcu – czytamy w serwisie legia.net.

Patriotyczna akcja kiboli Lecha.

 sobota, 28 listopada 2015 r., dodano przez matredakcja

Powstanie Wielkopolskie to jedno ze zwycięskich powstań w dziejach Polski. Dziś znaczenie tego powstania może i nie jest marginalizowane wśród historyków, ale już dla reszty narodu jest jedynie świętem mieszkańców Wielkopolski. Fanatycy Kolejorza wystartowali z inicjatywą #powstańMY, która ma na celu promować pamięć o bohaterskim zrywie na terenie całego kraju.

Chcemy, aby do 27.12.2015 stało się głośno w Polsce o Powstaniu Wielkopolskim. Możesz dołączyć zostając Ambasadorem #powstańMY. W tym celu wystarczy, że stworzysz swój profil na stronie akcji i zaprosisz do niej co najmniej 3 kolejne osoby. Poprzez to Twoi znajomi, rodzina poznają historię NIEzapomnianego zwycięstwa, które wpłynęło na losy II Rzeczypospolitej. Warto promować sukcesy naszego kraju, warto poznawać historię Polski - mówią organizatorzy inicjatywy.

Ruch na zakazie w Gliwicach.

 sobota, 28 listopada 2015 r., dodano przez matredakcja

fot. Bron / 12zawodnik.pl / Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów vol.2
fot. Bron / 12zawodnik.pl / Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów vol.2

Mimo nałożonego na kibiców Ruchu zakazu wyjazdowego za ostatnią wizytę przy Reymonta, w miniony piątek pojawili się na spotkaniu z gliwickim Piastem.

Zakaz udziału aż w 13 spotkaniach wyjazdowych dla kibiców Ruchu Chorzów jest sankcją nałożoną przez Komisję Ligi po meczu tej drużyny z Wisłą Kraków 30 października br. Niebiescy jednak mimo zakazu nie odpuszczają wyjazdów. 21 listopada w 400 osobowej grupie wspierali swoją jedenastkę w Łęcznej a wczoraj w ponad 3000 osób zameldowali się w Gliwicach. 

Zakaz wyjazdowy dla kibiców Zagłębia i Polonii Bytom.

 sobota, 28 listopada 2015 r., dodano przez matredakcja

W siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej PZPN.

Na kibiców Zagłębia Sosnowiec nałożony został zakaz wyjadowy obejmujący trzy mecze - jeden w Pucharze Polski oraz dwa mecze w  lidze. Na dwa ligowe spotkania w zorganizowanej grupie nie będa mogli natomiast pojachać fanatycy Polonii Bytom.

Zobacz konieczniezwiń
TMK
Ultras Diary
KOLORUJEMY RAPEM
Kibicowska wyprawa rowerem przez Polskę
Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA