Aktualności

Boniek: Chcemy działać, ale potrzebujemy pomocy.

 niedziela, 17 grudnia 2017 r., dodano przez matredakcja

fot. em | 12zawodnik.pl
fot. em | 12zawodnik.pl

Nie milkną echa rywalizacji Cracovii z Wisłą.

Derby Krakowa zawsze rządziły się swoimi prawami. Choć od ostatniej rywalizacji dwóch krakowskich drużyn upłynęło już sporo czasu, wydarzenia do jakich doszło na obiekcie Pasów w dalszym ciągu pozostają tematem ogólnopolskiej dyskusji.

Głos w sprawie zabrał również prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, który dla portalu "Łączy Nas Piłka" udzielił obszernego wywiadu, w którym odniósł się do derbowego spotkania i pomysłów dotyczących ograniczenia negatywnych zachowań podczas imprez piłkarskich.

Janusz Filipiak o środowych derbach.

 sobota, 16 grudnia 2017 r., dodano przez matredakcja

Derby Krakowa 2015 / foto: mateusz el / 12zawodnik.pl
Derby Krakowa 2015 / foto: mateusz el / 12zawodnik.pl

Prezes Cracovii Janusz Filipiak odniósł się do środowych wydarzeń na stadionie przy ul. Kałuży.

Podczas rozegranych w środę Derbów Krakowa kibice Cracovii kilkukrotnie użyli materiałów pirotechnicznych, a na początku drugiej połowy przy użyciu rakietnic ostrzelali sektor fanów Wisły. Sędzia spotkania był zmuszony przerwać mecz na ponad 20 minut. W czwartek Komisja Ligi nałożyła na krakowski klub karę finansową w wysokości 100 tys. zł a do tego zamknęła stadion Pasów na dwa najbliższe mecze ligowe i kolejne derby Krakowa.

Piast i Górnik z karami od Komisji Ligi.

 piątek, 15 grudnia 2017 r., dodano przez matredakcja

Dotkliwa kara dla Pasów po derbowym spotkaniu to nie jedyne decyzje Komisji Ligi z wczorajszego posiedzenia...

Zachowanie kibiców Cracovii podczas derbowego spotkania z Wisłą było głównym tematem wczorajszego posiedzenia Komisji Ligi działającej przy spółce zarządzającej najwyższą klasą rozgrywkową. Decyzją organu krakowski klub rozegrać będzie musiał trzy spotkania bez udziału publiczności, zapłacić grzywnę w wysokości 100 tys. złotych a kibice Cracovii nie będą mogli do końca sezonu w zorganizowanej grupie uczestniczyć w wyjazdowym meczu klubu z Kałuży.

Nie są to jedyne decyzje podjęte przez komisję. Pirotechnika odpalona przez kibiców Górnika podczas meczu z Lechią "uszczupliła" klubową kasę o kwotę 15 tys. złotych natomiast piro w sektorze fanów Piasta w trakcie meczu z Legią skutkować będzie karą zakazu wejścia na jeden mecz domowy dla wszystkich osób, które w trakcie wspomnianego spotkania znajdowały w sektorach P i R (kara w zawieszeniu do końca trwającego sezonu).

Wigilia z kibolem 2017.

 piątek, 15 grudnia 2017 r., dodano przez matredakcja

fot. Art.Repo - Łukasz Żuchowski | 12zawodnik.pl
fot. Art.Repo - Łukasz Żuchowski | 12zawodnik.pl

Wigilia z kibolem 2017.

W minioną niedzielę, 10 grudnia 2017 roku, w restauracji „Saffron” odbyła się już kolejna „Wigilia z Kibolem” organizowana przez Stowarzyszenie Kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego oraz sieć szkół dla dorosłych „Cosinus”.

Tradycyjnie wzięły w niej udział dzieci z Domu Dziecka, świetlic środowiskowych oraz ełkaesiackich rodzin.

Oświadczenie Lechii Gdańsk.

 czwartek, 14 grudnia 2017 r., dodano przez matredakcja

fot. Bron / 12zawodnik.pl / Lechia Gdańsk - Lech Poznań
fot. Bron / 12zawodnik.pl / Lechia Gdańsk - Lech Poznań

Oświadczenie Lechii Gdańsk po meczu z Pogonią Szczecin.

Podczas wczorajszego spotkania Lechii Gdańsk z Pogonią Szczecin, miejscowi kibice planowali zaprezentować oprawę nawiązującą do 36 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Działania ultrasów Lechii pokrzyżowane zostały przez funkcjonariuszy policji, którzy uniemożliwili kibicom rozwieszenie flag i zaprezentowanie choreografii.

Do wczorajszych wydarzeń na stadionie w Gdańsku odniósł się klub publikując na swojej oficjalnej witrynie oświadczenie w którym rości liczne zastrzeżenia co do działań mundurowych.

Echa Derbów Krakowa.

 czwartek, 14 grudnia 2017 r., dodano przez matredakcja

fot. introverso | 12zawodnik.pl
fot. introverso | 12zawodnik.pl

Klub potępia zachowanie kibiców. Komisja Ligi zamyka stadion.

Wczorajsze Derby Krakowa zostały przerwane na ponad 20 minut ze względu na odpaloną pirotechnikę i wystrzeloną w kierunku sektora zajmowanego przez kibiców Białej Gwiazdy. Cracovia przez południe opublikowała oświadczenie, w którym potępia zachowanie swoich kibiców a miejscowa policja zapowiedziała rozliczenie sprawców tego wydarzenia.

Podczas meczów liczymy się z tym, że ktoś wnosi i zapala flarę, ale rzucanie i wystrzeliwanie w stronę innych kibiców to już zupełnie inna rzecz. Na razie nikogo nie zatrzymaliśmy, ale zabezpieczyliśmy monitoring. Trwa dochodzenie i zrobimy wszystko, by rozliczyć sprawców - powiedział rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Bramkarz Legii ogłuszony petardą

 środa, 13 grudnia 2017 r., dodano przez redakcja

Arkadiusz Malarz / tweeter
Arkadiusz Malarz / tweeter

Wczoraj podaczas spotkania w ramach rozgrywek najlepszej ligi świata czyl naszej rodzimej Ekstraklasy rozgrywanego pomiędzy Piastem Gliwice a stołeczną Legią, bramkarz gości został ogłuszony petardą.

W 69 minucie spotkania Arkadiusz Malarz ustawiał się do ewentualnej interwencji obserwując rozwój wypadków na murawie, nie zauważył jednak iż jego bliskiej okolicy wylądowała petarda która po chwili wybuchła z hukiem. Bramkarz upadła na murawę, sędzia Szymon Marciniak przerwał spotkanie a goalkeeperowi został udzielona pomoc medyczna.

Sondazwiń

Walkower za przerwany mecz przez oprawy z użyciem pirotechniki to:

Zobacz konieczniezwiń
Gwiazdy na Gwiazdkę
TMK
IMMORTAL PASSION
Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA