Aktualności

Dołącz do redakcji portalu.

 poniedziałek, 12 stycznia 2015 r., dodano przez matredakcja

foto: mateusz el / 12zawodnik.pl / Cracovia - Wisła
foto: mateusz el / 12zawodnik.pl / Cracovia - Wisła

Jeśli interesujesz się szeroko pojętym środowiskiem kibicowskim, masz zacięcie dziennikarskie, zapał i chęć samorealizacji... zapraszamy Cię do redakcji naszego portalu!

Poszukujemy m.in. korespondentów, dziennikarzy, fotoreporterów czy grafików - wachlarz możliwości współpracy jest naprawdę spory. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. Jeśli masz pomysł na uatrakcyjnienie portalu, który już od czterech lat dostarcza kibicowskiej społeczności sporą ilość fotorelacji z wszystkich lig w naszym kraju a także ciekawe informacje, być może to właście na Twoje zgłoszenie czekamy?

Nowy numer TMK.

 piątek, 30 stycznia 2015 r., dodano przez matredakcja

5 lutego światło dzienne ujrzy 161 numer magazynu „To My Kibice”. Sprawdź, co ciekawego oferuje czytelnikom najnowsze wydanie kibicowskiego miesięcznika:

Proponujemy Wam aż trzy ciekawe wywiady, z Młodym Potarem (kibicem Widzewa Łódź i raperem jednocześnie), fanatykami Polonii Wilno oraz z twórcą projektu Doping Polskich Kibiców!

„Górnicy jesteśmy z Wami” to artykuł na temat udziału kibiców w protestach górniczych na Górnym Śląsku. Materiał zawiera także dokładną relację z manifestacji w Zabrzu.

Na łamy „TMK” po długiej przerwie powraca obszerny sondaż. Pytaliśmy naszych rozmówców o ciekawy i aktualny temat - Co sądzisz o przerabianiu grafów patriotycznych przez ekipy kibicowskie? Czy uważasz, że graffiti i murale patriotyczne mogą być sygnowane przez ekipy, które je namalowały np. poprzez umieszczenie herbu klubu lub nazwy? Czy graf patriotyczny jest odpowiednim miejscem na promocję swojej bandy?

Dział publicystyczny tworzą dwa felietony „Derbowi małolaci” (o psychice młodego fanatyka w mieście derbowym) oraz „Umrzeć za race” (tematyka - oczywista).
 

Sąd podtrzymał niecodzienny wyrok.

 piątek, 30 stycznia 2015 r., dodano przez matredakcja

Sąd apelacyjny podtrzymał precedensowy wyrok dla 17 kibiców Legii, którzy w czasie ligowego meczu wykrzykiwali antysemickie hasła - informuje "Gazeta Stołeczna".

9 miesięcy prac społecznych, wpłacanie przez ten okres 20 proc. wynagrodzenia na rzecz Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich i obejrzenie filmu "Cud purymowy" – taki wyrok w 2013 roku usłyszało 17 kibiców Legii, którzy dwa lata wcześniej, w czasie meczu z Widzewem Łódź wykrzykiwali antysemickie hasła.

Precedensowy wyrok zapadł w październiku. Kibice skorzystali jednak z możliwości odwołania i sprawą znowu trafiła na wokandę. Skazani kwestionowali wtedy rzetelność sądu, argumentując, że ten dowolnie ocenił dostarczony materiał dowodowy, czyli nagranie z monitoringu. Jak informuje gazeta, w czwartek stołeczny sąd okręgowy podtrzymał wyrok skazujący.

"UEFA może zawiesić karę dla Legii, ale boi się stworzenia precedensu."

 piątek, 30 stycznia 2015 r., dodano przez matredakcja

Nasza polityka w sprawie wybryków rasistowskich jest jasna. Odcięliśmy się od tego typu zachowań i wysłaliśmy w świat wyraźny przekaz - mówi większościowy właściciel Legii Warszawa Dariusz Mioduski.

PRZEGLĄD PRASY. W poniedziałek członkowie Komisji Dyscyplinarnej UEFA podejmą decyzję, czy zawiesić wykonanie kary nałożonej na Legię za rasistowskie okrzyki jej kibiców w trakcie meczu wyjazdowego z Lokeren w fazie grupowej Ligi Europy. Za zachowanie fanów w Belgii warszawski klub został ukarany zamknięciem stadionu na dwa mecze oraz grzywną w wysokości 105 tys. euro. Ponadto na stołecznych kibiców został nałożony zakaz wyjazdowy do końca sezonu.

Stadion GKS-u Katowice zostanie zamknięty?

 piątek, 30 stycznia 2015 r., dodano przez matredakcja

fot. Wojtas BB / 12zawodnik.pl / GKS Katowice - GKS Tychy
fot. Wojtas BB / 12zawodnik.pl / GKS Katowice - GKS Tychy

Policja wnioskuje o zamknięcie stadionu GKS-u Katowice - informuje "Sport".

Wniosek policji to efekt zajść, do jakich doszło podczas jesiennego meczu GieKSy z GKS-em Tychy. Na trybunach wybuchła awantura, a dodatkowo fani odpalili pirotechnikę. Prezes Wojciech Cygan przyznaje w rozmowie ze "Sportem", że Komenda Wojewódzka Policji przekazała wojewodzie spostrzeżenia na temat pracy klubowych służb porządkowych razem z wnioskiem o zamknięcie stadionu.

Jak postąpi wojewoda? - Już złożyliśmy wniosek do prezydenta Chorzowa o zgodę na organizację imprez masowych, która może być przesłanką dla wojewody przy wydawaniu przez niego decyzji w sprawie wspomnianego pisma policji - mówi Cygan.

źródło: slask.sport.pl

Rozmowy o stadionie zawieszone do lutego.

 piątek, 30 stycznia 2015 r., dodano przez matredakcja

Miasto milczy, kibice ucinają dyskusję. Po wczorajszym spotkaniu w sprawie stadionu wiadomo tylko tyle, że rozmowy zawieszono do 17 lutego. Czy wtedy dowiemy się czegoś nowego?

Po ponad 10 latach oczekiwania na nowy stadion kibice GKS-u Katowice muszą poczekać jeszcze co najmniej trzy tygodnie. Wczorajsze spotkanie urzędników z magistratu z kibicami ze stowarzyszenia SK1964 zostało przerwane i będzie dokończone 17 lutego.

"Podczas rozmów poruszono aspekty formalne inwestycji oraz główne zagrożenia dla rozpoczęcia realizacji projektu. Z uwagi na konieczność przygotowania dodatkowych opracowań i analiz strony postanowiły o przerwaniu spotkania, które kontynuowane będzie w dniu 17 lutego br." – to jedyny komunikat, jaki pojawił się po spotkaniu od kibiców z SK1864. Miasto nie podało żadnej informacji.

Karnet jest wielki - nowa kampania Cracovii.

 czwartek, 29 stycznia 2015 r., dodano przez matredakcja

W czwartek punktualnie o godzinie 19:06 Cracovia ruszyła z najnowszą kampanią karnetową "KARNET JEST WIELKI" przygotowaną przez dział marketingu krakowskiego klubu. Na początek kibice mogli obejrzeć plakat promujący kampanię, jak i pierwszy spot w jej ramach.

- Tym razem przygotowaliśmy serię krótkich spotów ściśle ze sobą powiązanych. W czwartek zaprezentowaliśmy pierwszy z nich, natomiast już niebawem kibice mogą spodziewać się kolejnych premier - wyjaśnia Dariusz Guzik, dyrektor marketingu i PR w krakowskim klubie.

V Marsz Zwycięstwa.

 czwartek, 29 stycznia 2015 r., dodano przez matredakcja

fot. Bron / 12zawodnik.pl / Lech Poznań - Śląsk Wrocław vol.2
fot. Bron / 12zawodnik.pl / Lech Poznań - Śląsk Wrocław vol.2

Już po raz piąty kibice Lecha zapraszają na Marsz Zwycięstwa organizowany w rocznicę zakończenia Powstania Wielkopolskiego.

Marsz Zwycięstwa po raz pierwszy zorganizowano w 2011 r. Kibice Lecha Poznań chcą w ten sposób przypomnieć wszystkim poznaniakom o wielkim zwycięstwie, jakim okazało się Powstanie Wielkopolskie.

W Poznaniu pamięta się głównie o dacie jego wybuchu - z tej okazji są organizowane oficjalne obchody, rekonstrukcje walk i szereg innych wydarzeń. W przypadku rocznicy zakończenia właściwie obchodów nie ma żadnych. Wyjątkiem jest tylko Marsz Zwycięstwa.

Zobacz konieczniezwiń
Reklama w portalu.
KOLORUJEMY RAPEM
#sztafeta
Kibicowska wyprawa rowerem przez Polskę
Nowy numer TMK
odziez-uliczna.pl
FourFourTwoJobstog
Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA