wtorek, 29 lipca 2014 r., dodano przez matredakcja

Zachęcamy do zapoznania się ze stanowiskiem SKWK w sprawie "wotum zaufania" dla Jacka Bednarza.

Szanowny Panie,

Zwracamy się do Pana jako do Przewodniczącego Rady Nadzorczej Wisły Kraków Spółki Akcyjnej. Jest Pan głową organu nadzorującego działania zarządu naszego klubu i z tego powodu jesteśmy zobligowani jako przedstawiciele kibiców Białej Gwiazdy do zadania Panu kilku ważnych pytań.

W piątek na konferencji prasowej udzielił Pan w imieniu Rady Nadzorczej poparcia dla działań zarządu spółki czyli de facto wszystkich czynów Jacka Bednarza. Nie mamy zamiaru wchodzić w kompetencje organu, który Pan reprezentuje, tym niemniej jesteśmy ogromnie zdziwieni zaistniałą sytuacją.

Kibice nowym sponsorem GKS-u Katowice

GKS Katowice sukcesywnie buduje siatkę sponsorów, którzy są gotowi wspierać klub z Bukowej. Silnego partnera Trójkolorowi znaleźli we własnych kibicach, którzy podpisali z klubem umowę sponsorską.

Od ponad roku GKS Katowice oferuje mniejszym firmom szanse na włączenie się w sponsoring klubu. Podmioty utożsamiające się z klubem ze stolicy Górnego Śląska mogą zakupić pakiet sponsorski, którego kolor tożsamy jest z deklarowanym miesięcznym wsparciem dla GieKSy.

Oświadczenie STC w sprawie wydarzeń podczas meczu z warszawską Legią 26 lipca 2014.

poniedziałek, 28 lipca 2014 r., dodano przez matredakcja

Stowarzyszenie Tylko Cracovia zdecydowanie potępia i nie akceptuje zachowania nieodpowiedzialnych osób, zasiadających na sektorze D, które na przełomie 78 i 79 minuty meczu o mistrzostwo T-Mobile Ekstraklasy Cracovia - Legia Warszawa, rzuciły dwie petardy hukowe, narażając zdrowie piłkarzy, stwarzając możliwość przerwania meczu przez sędziego zawodów oraz szkalując imię wszystkich kibiców Cracovii. Jednocześnie informujemy, że nie zgadzamy się, aby takie osoby zasiadały na sektorach kibiców Cracovii i że tego typu zachowania, zauważone przez członków Stowarzyszenia, będą bezpośrednio eliminowane.

Stowarzyszenie Tylko Cracovia nadal podtrzymuje stanowisko, iż używanie środków pirotechnicznych podczas imprez masowych, w tym meczów piłkarskich, powinno być możliwe i uregulowane odpowiednimi przepisami. W bezpieczny sposób byłoby to możliwe tylko w miejscu do tego wyznaczonym oraz tylko przez osoby do tego upoważnione i w tym zakresie przeszkolone, nie stwarzając niebezpieczeństwa dla uczestników meczu (zarówno kibiców jak i zawodników).

Kibice w Anglii znów zaprotestują przeciwko cenom biletów

14 sierpnia fani z całej Anglii zjadą do Londynu, by upomnieć się o rozsądek w ustalaniu cen biletów. W nowym sezonie niektóre kluby podniosły ceny o 25-47%. Jedynie Manchester City zrobił ukłon w stronę mniej zamożnych.

Football Supporters Federation organizuje już drugą demonstrację przeciwko szokująco wysokim cenom biletów na mecze w Premier League. Pierwsza odbyła się w zeszłym roku, a kibicom udało się wymóc pewne zmiany. Każdy z klubów otrzymał z centrali 200 tys. funtów (ok. 1mln zł), by zredukował ceny biletów i karnetów.

Roboty zastąpią kibiców w Korei.

Koreański zespół baseballowy wymyślił nowy sposób na poprawę atmosfery podczas meczów. Na stadionach zamiast prawdziwych fanów usiądą roboty.

Kibice Hanwha Eagles, którzy nie będą mogli dostać się na stadion otrzymają możliwość sterowania robotem znajdującym się na trybunach przez internet. Boty będą mogły dopingować, śpiewać, a nawet robić meksykańską falę. Na ich twarzach zaś widoczny będzie ekranik, w którym to prawdziwi kibice będą mogli umieszczać wizerunek własnej twarzy z internetowej kamerki. Brzmi to trochę dziwacznie i surrealistycznie...

źródło: chip.pl

Nagi kibic wbiegł na murawę stadionu w Zabrzu.

Pierwsza połowa meczu Górnika Zabrze z Lechem Poznań nie była najlepsza dla kibiców gospodarzy. Nieco radości wniósł jednak... nagi kibic.

Mijała 32. minuta meczu Górnika Zabrze z Lechem Poznań, gdy na trybunach stadionu przy Roosevelta rozbrzmiała salwa śmiechu. Nie był to jednak efekt udanej akcji piłkarzy gospodarzy, strzelonej przez nich bramki czy nawet efektownego kiksa jednego z zawodników.

Na murawie stadionu im. Ernesta Pohla pojawił się bowiem... nagi kibic. Ze spokojem przeskoczył on ogrodzenie nieopodal ławki rezerwowych gospodarzy, migiem wyskoczył z koszulki i krótkich spodenek i wbiegł na boisko.

Stadion Cracovii zostanie zamknięty?

niedziela, 27 lipca 2014 r., dodano przez matredakcja

Stadion Cracovii może być wkrótce zamknięty przez Komisję Ligi Ekstraklasy SA lub wojewodę. Wszystko przez incydent do którego doszło podczas spotkania Pasów z Legią.

Na niespełna kwadrans przed końcem spotkania, gdy Cracovia przygotowywała się do wykonania rzutu rożnego, kibic z umiejscowionego za bramką Legii młyna, rzucił na boisko petardę, która spadła na murawę tuż obok Helio Pinto i ogłuszyła Portugalczyka. Sędzia Mariusz Złotek nie znalazł jednak w tym podstaw do przerwania meczu, a przerwa w grze trwała tylko tyle, ile czasu na murawie pomocnikiem Legii zajmował się sztab medyczny drużyny z Warszawy.