Aktualności

Legia przeciwko białaczce. Kolejna odsłona "Książki w pudle".

 środa, 27 maja 2015 r., dodano przez matredakcja

fot. Bron / 12zawodnik.pl / Legia Warszawa - Ruch Chorzów
fot. Bron / 12zawodnik.pl / Legia Warszawa - Ruch Chorzów

Podczas niedzielnego meczu z Wisłą na stadionie Legii po raz kolejny odbędzie się akcja "Kibice Legii wspólnie przeciwko białaczce". Fani będą mogli zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku i komórek macierzystych. Akcja przeprowadzona będzie we współpracy z Fundacją DKMS.

Akcja, której ideą jest wsparcie osób cierpiących na białaczkę oraz inne nowotwory krwi, po raz pierwszy została przeprowadzona na meczu Legii rok temu, 9 maja, również podczas spotkania z Wisłą Kraków, i zakończyła się wielkim sukcesem - na trybunach zarejestrowano wówczas łącznie 556 potencjalnych dawców.

Jagiellonia ukarana po meczu z Wisłą.

 środa, 27 maja 2015 r., dodano przez matredakcja

fot. jagiellonia.net
fot. jagiellonia.net

8 tysięcy złotych - taką karę na Jagiellonię nałożyła Komisja Ligi Ekstraklasy SA.

Białostocki klub został ukarany za mecz z 34. kolejki ekstraklasy. Wówczas Jagiellonia na własnym stadionie grała z Wisłą Kraków. Gospodarze wygrali to starcie 2:1, a pojedynek z trybun stadionu oglądało ponad 16 tys. osób. Mecz ten był początkiem obchodów 95-lecia klubu i w związku z tym kibicie przygotowali kilka opraw. W trakcie jednej z nich zostały użyte race i właśnie za to jest kara nałożona przez Komisję Ligi.

źródło: sport.pl

Brak chętnych na aktywa Widzewa.

 środa, 27 maja 2015 r., dodano przez matredakcja

Dziś upłynął termin powtórzonego przetargu na zakup aktywów spółki. Po raz drugi na sprzedaż wystawiono herb Widzewa oraz działkę zlokalizowaną przy ulicy Brzezińskiej w Łodzi. Ponownie nie wpłynęły żadne oferty - informuje serwis fanów łódzkiego Widzewa widzewtomy.net.

Pierwszy przetarg został ogłoszony pod koniec kwietnia, ale do 13 maja nie wpłynęła żadna oferta na zakup aktywów. Wobec tego Sylwester Cacek postanowił ogłosić kolejny przetarg, w którym ceny wywoławcze za herb i działkę były już niższe, odpowiednio: 2 miliony złotych i 2,5 miliona złotych. Jak udało się ustalić redaktorom serwisu, kolejnego przetargu już nie będzie.

źródło: widzewtomy.net

Top-5 Ultras of the Week (18.05 - 24.05).

 środa, 27 maja 2015 r., dodano przez matredakcja

Top-5 Ultras of the Week (18.05 - 24.05) serwisu Ultras World a w nim dwie polskie ekipy - na 2 warszawska Legia a na 1 Jagiellonia Białystok.

Komisja Ligi ukarała Pogoń i Lecha.

 środa, 27 maja 2015 r., dodano przez matredakcja

foto: mateusz el / 12zawodnik.pl / Cracovia - Ruch
foto: mateusz el / 12zawodnik.pl / Cracovia - Ruch

Komisja Ligi podjęła decyzję w sprawie zachowania kibiców w meczu 34. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Pogoń Szczecin - Legia Warszawa.

W drugiej połowie spotkania fani z młyna odpalili race i zadymili sektory. Kilka rac zostało wrzuconych na murawę boiska i sędzia przerwał na chwilę spotkanie. Jak się później okazało, tą oprawą zakończyła swoja działalność grupa "Młode Wilki". Od teraz ultraska na meczach Pogoni należy do "Nawiedzonych Fanatyzmem".

"Zgodnie z postanowieniem komisji, osoby, które na meczu z Legią miały bilet albo karnet na sektory 10, 11 oraz 12 nie będą mogły z trybun obejrzeć spotkania z Jagiellonią Białystok. Na mecz 36. kolejki T-ME ich karty kibica zostaną zablokowane i nie będą mogły wejść na stadion" - głosi komunikat KL.

Kary za odpalenie pirotechniki nie uniknął także Lech. Za użycie rac podczas wyjazdowego meczu z Lechią Gdańsk, na poznański klub została nałożona kara 8 tysięcy złotych.

Oprawa - "Ostatnie 60 sekund szczęścia"

[FOTORELACJA] Lechia Gdańsk - Lech Poznań

Stadion dla Resovii może ruszać?

 środa, 27 maja 2015 r., dodano przez matredakcja

fot. ZK Architekci
fot. ZK Architekci

Miasto wsparło projekt, województwo właśnie dołączyło. Resztę sfinansuje ministerstwo, dlatego projekt nowego stadionu przy Wyspiańskiego coraz bardziej zbliża się do realizacji – podały Nowiny24.pl.

Sejmik województwa podkarpackiego przyjął uchwałę intencyjną o przekazaniu 8 mln zł na budowę infrastruktury sportowej przy Wyspiańskiego w Rzeszowie. – "Uchwała przeszła szybko. Wszyscy radni byli za wsparciem dla projektu" – mówi Tomasz Leyko, rzecznik prasowy marszałka województwa.

Zagłębie Sosnowiec opuści Stadion Ludowy.

 wtorek, 26 maja 2015 r., dodano przez matredakcja

Władze Sosnowca podjęły decyzję, że Wielofunkcyjne Centrum Sportowe powstanie na Górce Środulskiej. To oznacza, że w przyszłości Zagłębie opuści wysłużony Stadion Ludowy.

Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca zapewniał w czasie kampanii wyborczej, że w mieście nad Brynicą powstanie nowy kompleks sportowy, a jego plan powoli zmierza ku realizacji.

Początkowo wydawało się, że nowy obiekt powstanie na terenach Stadionu Ludowego. Realizacja takiej inwestycji okazała się jednak zbyt droga.

Zobacz konieczniezwiń
Urodzeni Patrioci
Ultras Diary
KOLORUJEMY RAPEM
Reklama w portalu.
Kibicowska wyprawa rowerem przez Polskę
TMK
Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA