Aktualności

Najbliższy mecz Widzewa bez publiczności?

 sobota, 30 lipca 2016 r., dodano przez matredakcja

Wojewoda Łódzki, Zbigniew Rau podjął decyzję zakazującą Widzewowi przeprowadzenia jednej, najbliższej imprezy masowej z udziałem publiczności.

Wydarzenia podczas ostatniego meczu w IV lidze z z Mechanikiem Radomsko mogą mieć konsekwencje  po awansie do III ligi. Jak poinformował klub na swojej oficjalnej witrynie, decyzją Wojewody Łódzkiego mecz ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki powienien zostać rozegrany przy pustych trybunach. Włodarze Widzewa niezwłocznie odwołać się od tego postanowienia, wskazując jako argument wzorową współpracę z kibicami.

Cracovia - Ruch bez udziału publiczności.

 sobota, 30 lipca 2016 r., dodano przez matredakcja

Derby Krakowa / foto: mateusz el  / 12zawodnik.pl
Derby Krakowa / foto: mateusz el / 12zawodnik.pl

Najwyższa Komisja Odwoławcza odrzuciła wniosek Rzecznika Ochrony Prawa Związkowego z dnia 13 lipca 2016 roku o wznowienie postępowania dyscyplinarnego wobec krakowskiego klubu i orzekła, że zaplanowany na 20 sierpnia mecz 6 kolejki Ekstraklasy Cracovia – Ruch Chorzów odbędzie się bez udziału publiczności.

Decyzja NKO PZPN:

Odrzucono wniosek Rzecznika Ochrony Prawa Związkowego z dnia 13 lipca 2016 roku o wznowienie postępowania dyscyplinarnego w przedmiocie zarządzenia wykonania wobec klubu MKS Cracovia SSA kary rozgrywania jednego meczu bez udziału publiczności, zakończonego orzeczeniem Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN z dnia 12 lipca 2016 roku (sygn. akt NKO 18/2016). Orzeczenie z dnia 12 lipca 2016 roku uzupełniono poprzez wskazanie, iż kara dotyczy meczu 6 kolejki Lotto Ekstraklasy.

źródło: pzpn.pl

Wisła Kraków sprzedana.

 piątek, 29 lipca 2016 r., dodano przez matredakcja

fot. Michał / 12zawodnik.pl
fot. Michał / 12zawodnik.pl

Era B. Cupiała w krakowskiej Wiśle dobiegła końca.

Tele-Fonika sprzedała Wisłę Kraków. Pełny pakiet akcji piłkarskiej spółki trafiły w ręce  Jakuba Meresińskiego a współpracuje z nim były piłkarz m.in. Widzewa Marek Citko, który będzie odpowiadać za rozwój sportowy.

Dzisiejsza decyzja nie jest jakimś większym zaskoczeniem.

Od dłuższego czasu media informowały o zmianie właściciela klubu, która miała być kwestią najbliższej przyszłości. Wstępna umowa sprzedaży podpisana została już 23 lipca, jednak dotychczasowy właściciel czekał na stosowne gwarancje bankowe.

Sandecja na różowo?

 piątek, 29 lipca 2016 r., dodano przez matredakcja

fot. Bron / 12zawodnik.pl / Chojniczanka Chojnice - Sandecja Nowy Sącz
fot. Bron / 12zawodnik.pl / Chojniczanka Chojnice - Sandecja Nowy Sącz

Na inaugurację w różowych trykotach?

Sandecja Nowy Sącz kilka dni temu za pośrednictwem portali społecznościowych pokazała nowe koszulki na nadchodzący sezon. Jakie musiało być zdziwienie kibiców gdy na stronie klubu zobaczyli... różowe trykoty.

Rozwiązanie zagadki nastąpiło jednak bardzo szybko. "Walczymy do ostatniej kropli krwi" - to hasło nowej kampanii w której klub rzuca wyzwanie dla swoich kibiców. Jeśli do spotkania z GKSem Tychy fani Sandecji nie oddadzą 100 litrów krwi, to podczas pierwszego meczu nowego sezonu przy Kilińskiego oglądać będą swoich zawodników właśnie w tych  zaprezentowanych kilka dni temu trykotach.

Ekstraklasa łączy kolejne miasta.

 piątek, 29 lipca 2016 r., dodano przez matredakcja

Liga wróciła, a wraz z nią do kampanii „Ekstraklasa łączy miasta!” dołączają Gdynia i Płock. Duma i przywiązanie lokalnej społeczności do klubów LOTTO Ekstraklasy to jeden z elementów budowania silnej ligi piłkarskiej i jedna z fundamentalnych zasad, którym hołdujemy - pisze spółka zarządzająca rozgrywkami na najwyższym szczeblu.

Pierwsza seria spotów dedykowanych miastom, w których grają zespoły LOTTO Ekstraklasy, została opublikowana jeszcze w sezonie 2015/2016 i na stałe wpisała się w ligowy krajobraz. Klipy wyświetlane są przed meczami Ekstraklasy w telewizji, mediach społecznościowych, ale także w tramwajach, metrze, autobusach czy na billboardach. Stadiony Ekstraklasy w ostatnich latach stały się wizytówkami miast. Serię spotów promujących Kluby i miasta zrealizował producent sygnału telewizyjnego Ekstraklasa Live Park. Łącznie wszystkie klipy przygotowane dla miast Ekstraklasy były wyświetlane w internecie ponad 1,5 miliona razy.

Wokół meczu: Zagłębie - Pogoń.

 czwartek, 28 lipca 2016 r., dodano przez matredakcja

fot. sebaVm / 12zawodnik.pl / Korona Kielce - Pogoń Szczecin
fot. sebaVm / 12zawodnik.pl / Korona Kielce - Pogoń Szczecin

Wyjazd do Lubina nie dla każdego.

Kolejną ekipą w Ekstraklasie, która po Jagiellonii Białystok obostrza warunki uczestnictwa w wyjazdowych spotkaniach jest Pogoń, jednak w przypadku Portowców nie mamy do czynienia z aż tak radykalnymi rozwiązaniami.

Jak informują fani ze Szczecina, do Lubina będą mogły jechać wyłącznie osoby, które będą dopingowały Pogoń w młynie podczas poniedziałkowego spotkania ze Śląskiem Wrocław. Warunkiem zapisania się na wyjazd  jest okazanie wejściówki na wyznaczone sektory.

Legijny Rypin w sprawie tegorocznych obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego

 środa, 27 lipca 2016 r., dodano przez matredakcja

fot. Michał Nowak / 12zawodnik.pl / Legia Warszawa Zawisza Bydgoszcz
fot. Michał Nowak / 12zawodnik.pl / Legia Warszawa Zawisza Bydgoszcz

Nie milkną echa decyzji dotyczącej obchodów 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Początkiem tygodnia minister obrony narodowej Antoni Macierewicz poinformował o kompromisowym tekście Apelu Pamięci na uroczystościach związanych z wybuchem Powstania Warszawskiego. Zdaniem szefa resortu  w apelu zostanie przywołana pamięć o Lechu Kaczyńskim i o tych, którzy zadbali o to, by Powstanie przeszło do narodowej spuścizny. Poniedziałkowa decyzja wywołała skrajne mocje w opinii publicznej. Swój głos w dyskusji zabrali także fani warszawskiej Legii z Rypina, który w tym roku planują własne uroczystości.

Zobacz konieczniezwiń
TMK
Dołącz do nas!
Ultras Diary
REKLAMA
KOLORUJEMY RAPEM
Kibicowska wyprawa rowerem przez Polskę
Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA