Aktualności

Elana Toruń jednak w III lidze.

 środa, 29 czerwca 2016 r., dodano przez matredakcja

fot. Bron / 12zawodnik.pl / Elana Toruń - Ostrovia Ostrów Wlkp. vol.2
fot. Bron / 12zawodnik.pl / Elana Toruń - Ostrovia Ostrów Wlkp. vol.2

Zespół Pelikana Niechanowo nie przystąpi do rozgrywek III ligi w nadchodzącym sezonie. Oznacza to, że na tym szczeblu rozgrywek zobaczymy toruńską Elanę.

Rewelacyjnie spisujący się na trzecioligowych boiskach Pelikan Niechanowo ze względu na problemy finansowe oraz brak odpowiedniego wsparcia ze strony gminy nie wystartuje w przyszłym sezonie.

Wakat na tym szczeblu rozgrywek zajmie Elana, która zajęła 9 miejsce. 

List otwarty kibiców Polonii Przemyśl.

 środa, 29 czerwca 2016 r., dodano przez matredakcja

fot. Wojtas BB / 12zawodnik.pl / Polonia Przemyśl - Motor Lublin [3]
fot. Wojtas BB / 12zawodnik.pl / Polonia Przemyśl - Motor Lublin [3]

Stowarzyszenie Kibiców Polonii Przemyśl wystosowało list otwarty do prezydenta Przemyśla.

Fanatycy Polonii w piśmie do Roberta Chomy wyrażają swoje zaniepokojenie planowanym na 2 lipca koncertem zespołu Ot Vinta, którego członkowie jawnie utożsamiają się z ideą OUN-UPA. (...) chcemy jednocześnie zaznaczyć, że nie mamy nic przeciwko mniejszości ukraińskiej i jej kulturze. Należy jednak pamiętać, że historie rodzinne wielu Polaków z Podkarpacia związane są z ludobójstwem przez banderowców. Naturalnym jest więc, że widok barw i symboli OUN-UPA rani polskie uczucia patriotyczne - napisali fani Polonii

Skład 3 ligi gr. IV w sezonie 2016/2017

 środa, 29 czerwca 2016 r., dodano przez redakcja

foto: mateusz el - 12zawodnik.pl / Motor - Karpaty
foto: mateusz el - 12zawodnik.pl / Motor - Karpaty

Niezwykle ciekawie zapowiada się rywalizacja na trzecioligowym froncie zreformowanej ligi. Dziś prezentujemy pełną listę uczestników sportowej rywalizacji 3 ligi gr. IV w sezonie 2016/2017 w której skład wejdą kluby z województw Lubelskiego, Małopolskiego, Podkarpackiego i Świętokrzyskiego

W gronie tych zespołów znalazło się sporo klubów za którymi co sezon podąża spora grupa fanów. Wystarczy wymienić takie ekipy jak: Motor, Stal Rzeszów, Resovia, Karpaty, Avia, JKS Jarosław, KSZO czy Unia Tarnów i Podhale. Szkoda tylko że do zreformowanej III ligi awansu nie uzyskały drużyny Hutnika, Wisły Sandomierz, Polonii Przemyśl, Hetmana czy Chełmianki.

Kolejorz pamięta o bohaterach Poznańskiego Czerwca '56.

 wtorek, 28 czerwca 2016 r., dodano przez matredakcja

fot. Marcin / 12zawodnik.pl
fot. Marcin / 12zawodnik.pl

Zaczęło się o 6:00 rano, dokładnie 60 lat temu. Kilkaset metrów od ówczesnego stadionu Lecha, choć wtedy jeszcze Kolejarza. Spontaniczny strajk robotników Zakładów im. Józefa Stalina, dziś i oryginalnie im. Hipolita Cegielskiego, szybko zaangażował 100 tysięcy Wielkopolan.

- Lech Poznań, od kiedy istnieje, zawsze był blisko najważniejszych wydarzeń historycznych związanych ze stolicą Wielkopolski - mówi prezes Karol Klimczak. - To pierwszy reaktywowany po II wojnie światowej klub sportowy w Poznaniu, który 11 lat później nadal miał swoją siedzibę po sąsiedzku od zakładów Cegielskiego, czyli punktu, w którym rozpoczęły się wydarzenia czerwcowe. Poznański Czerwiec był pierwszym generalnym strajkiem robotniczym w czasach PRL, do którego błyskawicznie włączyło się około stu tysięcy mieszkańców miasta i regionu. Żądano chleba i wolności. Krwawo stłumiony przez ponad 10 tysięcy żołnierzy i milicjantów, pochłonął 58 ofiar.

Klima skazany za antyislamskie okrzyki.

 wtorek, 28 czerwca 2016 r., dodano przez matredakcja

Lech - Pogoń / fot. Kaczy / 12zawodnik.pl
Lech - Pogoń / fot. Kaczy / 12zawodnik.pl

Klima usłyszał wyrok w sprawie "zakazanych piosenek".

Piotr K. prowadzący doping podczas spotkań Kolejorza usłyszał dzisiaj wyrok 7 miesięcy ograniczenia wolności oraz kary finansowej w wysokości 3 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Sprawa dotyczy intonowania przyśpiewek podczas spotkania z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Prokuratura postawiła Klimie zarzut nawoływania do nienawiści na tle rasowym.

W ciągu najbliższych dni, obrona ma podjąć decyzję o odwołaniu się od dzisiejszej decyzji sądu.

NKO utrzymała kary dla Kolejorza.

 wtorek, 28 czerwca 2016 r., dodano przez matredakcja

fot. Małpa / 12zawodnik.pl / Lech Poznań - Legia Warszawa PP
fot. Małpa / 12zawodnik.pl / Lech Poznań - Legia Warszawa PP

W dniu 28 czerwca Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN utrzymała w mocy kary nałożone na Kolejorza za incydenty, do jakich doszło podczas finału Pucharu Polski.

Podczas dzisiejszego posiedzenia Najwyższa Komisja Odwoławcza rozpoznała odwołanie Rzecznika Ochrony Prawa Związkowego PZPN oraz odwołanie klubu od orzeczenia Komisji Dyscyplinarnej w sprawie sankcji nałożonych po finałowym spotkaniu Pucharu Polski.

Kary nie uległy złagodzeniu. Wszystkie domowe spotkania PP Lecha w sezonie 2016/17 mają odbyć się bez udziału publiczności a zorganizowane grupy kibiców nie będą mogły udać się na mecze wyjazdowe.

Dodatkowo klub musi zapłacić karę finansową w wysokości 250 tys. złotych.

Kibice ŁKSu o barwach na kadrze.

 wtorek, 28 czerwca 2016 r., dodano przez matredakcja

fot. Mateusz / 12zawodnik.pl
fot. Mateusz / 12zawodnik.pl

Fanatycy Łódzkiego Klubu Sportowego w związku z ostatnimi wydarzeniami podczas meczu kadry, wydali komunikat dotyczący samowolnego wieszania flag.

W wyniku ostatnich wydarzeń na meczach kadry o których można przeczytać na forach i portalach kibicowskich, zakazuje się samowolnego wywieszania naszych flag klubowych (w barwach bcb czy narodowych) bez wiedzy oraz zgody osób decyzyjnych na meczach reprezentacji oraz innych imprezach sportowych. Barwy to rzecz święta, a osoby, które wyłamią się muszą liczyć się z konsekwencjami - napisali kibice na swoim facebookowym profilu.

Zobacz konieczniezwiń
TMK
Ultras Diary
REKLAMA
KOLORUJEMY RAPEM
Kibicowska wyprawa rowerem przez Polskę
Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA