Aktualności

1500 wejściówek dla fanów Ruchu.

 piątek, 24 kwietnia 2015 r., dodano przez matredakcja

Zarząd Jagiellonii zdecydował o przekazaniu dodatkowej puli biletów dla kibiców Ruchu na środowy mecz w Białymstoku.

Początkowo Niebiescy otrzymali 1060 wejściówek na spotkanie zamykające sezon zasadniczy T-Mobile Ekstraklasy. Jak informuje klub z Podlasia, po wykonaniu prac montażowych w sektorze gości na stadionie w Białymstoku i z uwagi na duże zainteresowanie meczem ze strony kibiców z Chorzowa zdecydowano o przekazaniu dodatkowej puli 440 biletów na środowe spotkanie. Łącznie starcie z Jagiellonią będzie mogło obejrzeć 1500 fanów Ruchu, co wyczerpuje maksymalną pojemność sektora gości. 

Spotkanie pomiędzy Jagiellonią a Ruchem odbędzie się w najbliższą środę, 29 kwietnia, na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Początek o godz. 20:30.

Przypomnijmy - podczas zaplanowanego na 29 kwietnia pojedynku Jagiellonii z Ruchem, kibice Niebieskich i łódzkiego Widzewa świętować będą 10-lecie zgody, która powstała 16 kwietnia 2005 roku.

Cracovia żąda pieniędzy od Pogoni.

 piątek, 24 kwietnia 2015 r., dodano przez matredakcja

Cracovia żąda od Pogoni zapłaty kwoty ponad 5 tys. złotych za szkody, których fani Portowców mieli dopuścić się podczas sobotniego meczu w Krakowie.

Cracovia wystosowała do Pogoni wezwanie do zapłaty za szkody, których dopuścić się mieli fani Pogoni w ubiegłą sobotę. Krakowski klub wyliczył koszt napraw na ponad 5 tysięcy złotych i szczegółowo opisuje, co miało zostać przez fanów Pogoni zniszczone.

W kwocie, którą ma zapłacić portowy klub, zawiera się m.in. naprawa płotu i bramy, wymiana trzech krzesełek, naprawa murawy (spalony fragment przez race) czy... wymiana gaśnicy.

Krakowski klub nie zapomniał także o zniszczonym przycisku Geberitu w WC czy zniszczonych tabliczkach informacyjnych o zakazie wstępu na murawę.

źródło: pogonsportnet.pl

Apel węgierskich kibiców.

 piątek, 24 kwietnia 2015 r., dodano przez matredakcja

"Dzięki braterskim relacjom Węgrzy będą lepszymi Węgrami, a Polacy lepszymi Polakami. Podtrzymujmy tą tradycję, przekażmy ją swoim dzieciom i nie pozwólmy, aby ktokolwiek i kiedykolwiek ją zakłócił. Odrzućmy wszelkie różnice pomiędzy nami i nie pozwólmy, aby kiedykolwiek nas rozdzieliły" - węgierscy kibice apelują do polskich przed meczem obu reprezentacji na hokejowych MŚ w Krakowie.

W sobotę o godz. 20 w Kraków Arenie ostatni, decydujący o awansie do elity, mecz mistrzostw świata Dywizji IA, w którym rywalami "Biało-czerwonych" będą Węgrzy. Organizatorzy poinformowali, że na trybunach zasiądzie komplet widzów. Obie reprezentacje walczą o drugą lokatę, pierwszą zapewnili sobie Kazachowie.

Przed arcyważnym meczem dla obu reprezentacji na stronie największego węgierskiego portalu kibicowskiego "Ultras Liberi", fani z Węgier apelują o to, aby sportowa rywalizacja nie odbiła się negatywnie na braterskich stosunkach.

Zagłębie Sosnowiec ukarane.

 piątek, 24 kwietnia 2015 r., dodano przez matredakcja

Foto: BART / 12zawodnik.pl / Zagłebie - Polonia B.
Foto: BART / 12zawodnik.pl / Zagłebie - Polonia B.

5 tysiącami złotych grzywny i zakazem wyjazdowym kibiców na trzy mecze zostało ukarane Zagłębie w związku z niestosownym zachowaniem kibiców podczas wyjazdowego meczu II ligi z Siarką Tarnobrzeg.

Zorganizowanych grup kibiców Zagłębia zabraknie zatem w Stalowej Woli, Puławach i Pruszkowie. Kolejnym i zarazem ostatnim w tym sezonie meczem wyjazdowym na którym kibice będe mogli się pojawić będzie zaplanowany na 31 maja mecz z Kotwicą Kołobrzeg.

źródło: zaglebie.sosnowiec.pl

Białystok: 8 kibiców zatrzymanych.

 piątek, 24 kwietnia 2015 r., dodano przez redakcja

"Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali 8 pseudokibiców, którzy odpowiedzialni są m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i organizowanie tzw. ustawek w latach 2010-2014. Jest to kolejny etap sprawy, w której prokuratorskie zarzuty usłyszały już 52 osoby. Podejrzani usłyszeli także zarzuty propagowania faszystowskiego ustroju państwa i nawoływania do nienawiści - podaje białostocki portal dziendobry.bialystok.pl

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z policjantami z Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali 8 pseudokibiców jednego z białostockich klubów piłkarskich, którzy w większości powiązani są z ruchem neonazistowskim.

Wszystkim podejrzanym w Prokuraturze Apelacyjnej w Białymstoku zostały przedstawione zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także udziału w bójkach – tzw. ustawkach, do których dochodziło w latach 2010-2014 z pseudokibicami innych drużyn piłkarskich. Kilku zatrzymanym zostały przedstawione ponadto zarzuty propagowania faszystowskiego ustroju państwa lub nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i rasowych.

Mecz Polonia - Wisła dojdzie do skutku!

 czwartek, 23 kwietnia 2015 r., dodano przez matredakcja

fot. Przemyskie Bractwo
fot. Przemyskie Bractwo

Jeszcze kilka dni temu, ciekawie zapowiadający się mecz przemyskiej Polonii z Wisłą Kraków stał pod znakiem zapytania. Wszystkie wątpliwości zostały jednak rozwiane - 2 maja kibice zobaczą towarzyski pojedynek przy ul. Sanockiej.

2 maja w ramach obchodów 105-lecia istnienia klubu,  Polonia na swoim obiekcie podejmować będzie krakowską Wisłę. 14 kwietnia podczas inspekcji stadionu, policja wydała negatywną opinię dotycząca stanu stadionu, przede wszystkim trybun.

W związku z tym kibice zrzeszeni w stowarzyszeniu „Przemyskie Bractwo”, postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Czasu było jak na lekarstwo. Zabrali się do błyskawicznego odnowienia trybun. Wykonali wylewki oraz ponumerowali każde miejsce.

Stadion Cracovii otwarty.

 czwartek, 23 kwietnia 2015 r., dodano przez matredakcja

fot. mateusz el / 12zawodnik.pl / Cracovia - Górnik
fot. mateusz el / 12zawodnik.pl / Cracovia - Górnik

Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN rozpoznała odwołanie MKS Cracovia SSA od orzeczenia Komisji Ligi i zmieniła zaskarżone orzeczenie w ten sposób, iż karę zasadniczą zakazu rozgrywania 1 meczu T-Mobile Ekstraklasy bez udziału publiczności została zawieszona na okres próby w wymiarze 18 miesięcy.

W rozwinięciu pełna treść komunikatu NKO PZPN.

Zobacz konieczniezwiń
Urodzeni Patrioci
Ultras Diary
KOLORUJEMY RAPEM
Reklama w portalu.
Kibicowska wyprawa rowerem przez Polskę
TMK
Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA