Aktualności

Szykują się ważne zmiany w ekstraklasie.

 piątek, 19 grudnia 2014 r., dodano przez matredakcja

fot. Bron / 12zawodnik.pl / Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin
fot. Bron / 12zawodnik.pl / Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin

Nikt nie chce powrotu do 30 kolejek w sezonie. W przyszłości bardziej realne jest poszerzenie ligi do 18 drużyn.

To tylko cisza przed burzą: lada moment polskie kluby muszą sprzedać prawa telewizyjne na najbliższe sezony, ale powinny też ustalić, jak w przyszłości będą wyglądały rozgrywki. Na marzec zaplanowano spotkanie Ekstraklasy i PZPN, na którym będzie dyskusja nad kształtem ligi. Na razie niemal przesądzony jest scenariusz, że w sezonie 2015/16 pozostanie obecna formuła (37 kolejek, dzielenie punktów po rundzie zasadniczej plus podział na dwie grupy).

Ławeczka Gerarda Cieślika stanęła w centrum Chorzowa.

 piątek, 19 grudnia 2014 r., dodano przez matredakcja

T. Stefanik / niebiescy.pl
T. Stefanik / niebiescy.pl

Gerard Cieślik, wybitny piłkarz Ruchu Chorzów, doczekał się pomnika. Ławeczki, na której każdy będzie mógł się dosiąść do legendy niebieskich. Czwartkowej uroczystości odsłonięcia postumentu przyglądały się setki chorzowian.

Ławeczka Gerarda Cieślika została ustawiona obok budynku Poczty Głównej. Symbolicznego odsłonięcia rzeźby dokonała Pani Krystyna Cieślik, żona zmarłej przed rokiem Legendy „Niebieskich” oraz Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa. – Czekałam na ten moment od chwili, gdy dowiedziałam się, że rozpoczęły się prace nad rzeźbą mojego męża. Martwiłam się, że nie dożyję. Ksiądz w naszej parafii mówił: „Co Pani wygaduje? Na pewno Pani dożyje!” I rzeczywiście dożyłem tej chwili. Bardzo się z tego cieszę! – nie ukrywała wzruszenia Pani Krystyna Cieślik.

Definicja Kibol 2 najlepszym poznańskim albumem?

 piątek, 19 grudnia 2014 r., dodano przez matredakcja

Serwis poznan.naszemiasto.pl ogłosił plebiscyt na najlepszą płytę stworzoną przez mieszkańców stolicy Wielkopolski. Wśród albumów biorących udział w głosowaniu jest projekt fanatyków Lecha - Definicja Kibol 2.

Obok albumu fanów Kolejorza na liście znajduje się także bardzo fajna płyta Luxtorpedy "A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki" czy materiał od Kwasożłopów - "25 Cents For a Riff", którym Acid Drinkers udowodniło, że mimo upływu lat ma się bardzo dobrze i może na prawdę wiele.

Wśród rapowych płyt znaleźć możemy także album Rycha wydany wspólnie z White House -  "Książę aka. Slumilioner" a także nowy materiał od Kaczora "Most na rzecze odkupienia" czy najmłodzsze dziecko Hansa, Deepa i DJa Wu, czyli "n.e.o" Pięć Dwa.

Wojewoda rozważa możliwość zamknięcia całego stadionu.

 piątek, 19 grudnia 2014 r., dodano przez matredakcja

fot. Bron / 12zawodnik.pl / Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin
fot. Bron / 12zawodnik.pl / Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin

Niewykluczone, że za odpalenie przez kibiców rac na PGE Arenie podczas meczu Lechii z Piastem, wojewoda pomorski, Ryszard Stachurski zdecyduje się zamknąć cały stadion. Być może nawet na więcej niż tylko jedno spotkanie.

- Prowadzę obecnie postępowanie. Sprawa jest trudna, bo to jest recydywa i to już wielokrotna. Policja już wcześniej miała wiedzę, że może się to wydarzyć na stadionie i prosiła o szczególną staranność przy kontroli kibiców wchodzących na stadion. Lechia nie zrobiła jednak nic, by tego uniknąć - powiedział na antenie Radia Gdańsk, wojewoda Ryszard Stachurski. Jak na razie jednak żadne decyzje w tej sprawie nie zapadły.

Legia chce ukarać winnych zajść w Lokeren

 piątek, 19 grudnia 2014 r., dodano przez redakcja

Zaraz po meczu w Lokeren większościowy właściciel klubu Dariusz Mioduski grzmiał: "Jestem wściekły. Chcę, żebyśmy domagali się odszkodowania finansowego od sprawców, jeśli tylko uda się zebrać dowody". Ale okazuje się, że osoba, która zajmuje się w Legii przeglądaniem monitoringu, na co dzień ma też inne zadania.

- Być może niektórzy sądzą, że z dnia na dzień powinniśmy znaleźć winnych, ale to tak nie działa. Z oczywistych powodów. Zbieranie dowodów trwa w każdej sprawie, a szczególnie międzynarodowej. Zakończyła się runda ligowa i będzie więcej czasu, żeby zamknąć sprawę - przekonuje Tomasz Zahorski, odpowiadający w klubie za kontakty z UEFA.

- Sprawdzamy, jak działają w podobnych sytuacjach inne kluby w Europie. Przypadków jest ostatnio sporo. Dopóki nie będziemy mieli pewności co do skuteczności, nie chcemy niczego ogłaszać - mówi i dodaje: - Analizujemy też pozwy cywilne za zamieszki w Wilnie z 2007 roku.

Hitem Ekstraklasy w Canal+ Sport byłyby mecze Legii z Legią

 piątek, 19 grudnia 2014 r., dodano przez redakcja

Średnio 128 tys. widzów oglądało w kanałach sportowych platformy NC+ mecze aktualnego sezonu piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy.

Od początku sezonu 2014/2015 rozgrywki ligowe oglądać można było w stacjach NC+ na wyłączność. Największą widownię przyciągnęło spotkanie Wisły Kraków z Legią Warszawa, które 21 września br. oglądało w Canal+ Sport średnio 335 tys. widzów. Lepszy wynik w tym sezonie, spośród transmisji piłkarskich w NC+, osiągnęły pokazywane również w Canal+ Sport październikowe El Clásico: Real Madryt – FC Barcelona (391 tys.) oraz dwa mecze Ligi Mistrzów: Manchester City – Bayern Monachium (352 tys.; 25 listopada br.) i Paris Saint-Germain – FC Barcelona (350 tys.; 30 września br.).

Wśród spotkań T-Mobile Ekstraklasy w rundzie jesiennej poziom 300 tys. widzów przekroczyły jeszcze transmisje meczów Legia Warszawa – Ruch Chorzów (324 tys. widzów; 2 listopada br.) oraz Legia Warszawa – Lech Poznań (306 tys.; 27 września br.). Oba oglądać można było w Canal+ Sport.

źródło: Press.pl

Zbigniew Mrowiec o sankcjach dla kibiców.

 czwartek, 18 grudnia 2014 r., dodano przez matredakcja

foto: mateusz el / 12zawodnik.pl / Cracovia - Ruch
foto: mateusz el / 12zawodnik.pl / Cracovia - Ruch

Zapraszamy do przeczytania rozmowy z przewodniczącym Komisji Ligi, Zbigniewem Mrowcem m.in. o sankcjach dla kibiców.

Pierwsza połowa mijającego sezonu nie pozostawia żadnych wątpliwości, że stadiony Ekstraklasy należą do najbezpieczniejszych w Europie - mówi w rozmowie z Ekstraklasa.org Przewodniczący Komisji Ligi Zbigniew Mrowiec. Pod jego kierunkem Komisja Ligi działa od początku sezonu 2014/2015, zakończenie jesiennej części rundy zasadniczej Ekstraklasy jest więc doskonałym momentem na pierwsze podsumowania.

Zobacz konieczniezwiń
Odzież Patriotyczna
KOLORUJEMY RAPEM
Pełna hooltura
Nowy numer TMK
odziez-uliczna.pl
FourFourTwoJobstogPG Wear
Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA