Aktualności

Wyrok w sprawie odcięcia kibicowi ręki maczetą

 piątek, 29 kwietnia 2016 r., dodano przez redakcja

Zapadł wyrok w sprawie odcięcia kibicowi ręki maczetą, podczas bójki na jednym z krakowskich osiedli.

- Stopień zawinienia sąd ocenił jako wysoki – podkreśliła w uzasadnieniu wyroku sędzia Magdalena Wąsikiewicz z krakowskiego sądu rejonowego. - W pełni zdawał pan sobie sprawę z tego co się działo, nie miał ograniczonej poczytalności. Moment, w którym podjęliście decyzje, że będziecie gonić po osiedlu niezidentyfikowane osoby mające należeć do przeciwnej drużyny, do momentu kiedy przebiegliście łąki i dotarliście do pizzerii: to był czas żeby otrzeźwieć i przemyśleć swoje postępowanie – mówiła zwracając się do oskarżonego.

Wyrok to 4 lata pozbawienia wolności, jest on bliski wysokości wyroku jaki zarządała dla oskarżonego - krakowska prokuratura.

Podsumowanie akcji "Triada Kresom".

 piątek, 29 kwietnia 2016 r., dodano przez matredakcja

Fanatycy Arki Gdynia, Cracovii Kraków i Lecha Poznań  wspólnie zorganizowali pomoc dla Rodaków na Kresach.

W ubiegłą niedzielę Nardowa Cracovia w salce konferencyjnej stadionu przy Kałuży zorganizowała spotkanie, podczas którego podsumowana została inicjatywa.

Kibice sponsorem najbliższego meczu Widzewa.

 piątek, 29 kwietnia 2016 r., dodano przez matredakcja

fot. Bron / 12zawodnik.pl / Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów vol.2
fot. Bron / 12zawodnik.pl / Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów vol.2

Najbliższy mecz łódzki Widzew rozegra a własnym boisku z Pilicą Przedbórz. Sponsorem spotkania zaplanowanego na 1 maja będą kibice Widzewa z północnej Polski.

Widzewskie środowiska po raz kolejny potwierdzają aktywne wsparcie dla powstającego z popiołów Widzewa. W zeszłej rundzie sponsorem meczu z Mechanikiem Radomsko był FC Warszawa. W jego ślady poszedł kolejny fan klub - Północny Bastion Widzewa. Powstanie FC datuje się na 2009 rok i w tamtym czasie PBW zrzeszał głównie kibiców z kilku większych miast województwa kujawsko-pomorskiego z Toruniem i Grudziądzem na czele. Aktualnie, po latach działalności, jest to już kilkanaście mniejszych bądź większych miejscowości, m.in. Bydgoszcz, Kwidzyn, Radziejów, Aleksandrów Kujawski, Tczew, Człuchów, Gdańsk, Gdynia, Elbląg, Wejherowo i wiele innych z północnej Polski. Ich działalność w sporej odległości od Łodzi pokazuje, że hasło "Widzew jest wszędzie" nie jest zwykłym sloganem. Oby więcej takich inicjatyw! 

Ruch bez 18 milionów od miasta?

 czwartek, 28 kwietnia 2016 r., dodano przez matredakcja

fot. Michal / 12zawodnik.pl
fot. Michal / 12zawodnik.pl

Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że wszystko jest ustalone i miasto udzieli Ruchowi 18 milionowej pożyczki i uratuje klub przed poważnymi problemami.

Na dzisiejszej sesji miasta prezydent Kotala stwierdził, że klub może liczyć jedynie na 6 milionów złotych. Czy wspomniana kwota wystarczy na to, by Ruch otrzymał licencję na grę w kolejnym sezonie Ekstraklasy?

- Nie udzielę pożyczki w wysokości 18 mln zł, na którą pan prezes Ruchu nie przedstawił zabezpieczeń. Na dzień dzisiejszy jedynym zabezpieczeniem jest mniejszościowy akcjonariusz, który dał zabezpieczenie do wysokości 6 mln zł. (...). Jest propozycja, aby 12 mln zł wróciło do budżetu i zostało przeznaczone na budowę stadionu Ruchu. (...). Nie tworzymy nowych struktur, tylko na bazie istniejącej spółki realizujemy to zadanie. Z pożyczki wracamy do budowy, do inwestycji. 12 mln zł, które było w budżecie, wraca na tę samą pozycję. Jeżeli coś się wydarzy, że faktycznie spółka Ruch Chorzów przedstawi zabezpieczenie i będzie można udzielić pożyczki to ją udzielimy. Na tę chwilę nie widzę innej możliwości - powiedział Andrzej Kotala, którego cytuje portal chorzowianin.pl.

Parkuj odpowiedzialnie.

 czwartek, 28 kwietnia 2016 r., dodano przez matredakcja

fot. Małpa / 12zawodnik.pl / Lech Poznań - Ruch Chorzów
fot. Małpa / 12zawodnik.pl / Lech Poznań - Ruch Chorzów

"To pięknie, gdy człowiek jest dum­ny ze swe­go mias­ta, lecz jeszcze piękniej, gdy mias­to może być z niego dumne” - mawiał Abraham Lincoln, XIX-wieczny prezydent USA. W myśl tej zasady Kolejorz chce dać stolicy Wielkopolski coś od siebie i wychodzi daleko poza sportowe emocje.

Dni meczowe to ważne wydarzenia nie tylko ze względu na to, co dzieje się na płycie głównej i trybunach INEA Stadionu. To również wyzwanie logistyczne dla miasta i samego klubu. Właśnie wtedy przy Bułgarskiej ruch samochodowy jest najbardziej intensywny, a przy sąsiadujących przecznicach kibice często zostawiają swoje samochody i kierują się ku stadionowi.

Komisja Ligi ukarała Portowców.

 środa, 27 kwietnia 2016 r., dodano przez redakcja

Podczas dzisiejszego posiedzenia, Komisja Ligi ukarała Pogoń Szczecin.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Pogoń Szczecin – Lech Poznań (użycie środków pirotechnicznych), na klub ze Szczecina została nałożona kara finansowa w wysokości 6 000 złotych.

Euro 2016 jednak w TVP.

 środa, 27 kwietnia 2016 r., dodano przez matredakcja

W ubiegłym tygodniu wiele mówiło się o powrocie transmisji meczów reprezentacji na antenę telewizji publicznej. Według wcześniejszym doniesień Przeglądu Sportowego rozpoczynający się w czerwcu turniej miał znaleźć się także w ramówce TVP. Na specjalnej konferencji prasowej prezes telewizji publicznej poinformował tylko o nabyciu licencji na  pakiet piłkarskich imprez od roku 2018 do 2022. Dzisiaj jednak poinformował o nabyciu sublicencji na mistrzostwa we Francji.

Telewizja Polska pozyskała od Polsatu sublicencję na pakiet najważniejszych meczów rozpoczynających się 10 czerwca mistrzostw Europy w piłce nożnej.

TVP1 zobaczymy 11 spotkań w tym wszystkie mecze naszej reprezentacji. - Mamy zgodę UEFA na sublicencję od Polsatu pakietu najważniejszych meczów Euro 2016. Jedenaście spotkań pokaże Telewizja Polska w programie pierwszym. Będą to wszystkie mecze reprezentacji Polski, spotkanie otwarcia, dwa mecze 1/8 finału, dwa ćwierćfinały, półfinały i finał - powiedział prezes TVP Jacek Kurski.

Zobacz konieczniezwiń
TMK
Ultras Diary
REKLAMA
KOLORUJEMY RAPEM
Kibicowska wyprawa rowerem przez Polskę
Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA