Aktualności

Ekstraklasa - koniec z podziałem punktów?

 poniedziałek, 22 maja 2017 r., dodano przez matredakcja

fot. Bron / 12zawodnik.pl / Lechia Gdańsk - Górnik Łęczna
fot. Bron / 12zawodnik.pl / Lechia Gdańsk - Górnik Łęczna

Ekstraklasa w sezonie 2017/18 bez podziału punktów?

Ekstraklasa przekazała do Zarządu PZPN projekt z propozycjami zmian w regulaminie rozgrywek od sezonu 2017/18. Najważniejszą z nich wydaje się być zniesienie podziału punktów po zakończeniu rundy zasadniczej.

Jeśli projekt zostanie zaakceptowany, sezon 2017/18 będzie rozegrany tak jak dotychczas - w systemie 37 kolejek, z rundą zasadniczą i finałową (grupa mistrzowska i spadkowa po 30. kolejce), ale już bez podziału punktów.

"Wywiad z chuliganem" - Di Stefano.

 poniedziałek, 22 maja 2017 r., dodano przez matredakcja

Gościem w kolejnym, 31 już odcinku "Wywiadu z chuliganem" Piotra Lisiewicza jest Radosław Sołtys.

Lokalna rozgłośnia radiowa z poznańskiej dzielnicy gdzie podobno nie jest kolorowo, mimo zmiany nazwy nie zaprzestała publikacji cyklu wywiadów Piotra Lisiewicza z osobami, które jak nikt znają klimat trybun.

W 31 odcinku prowadzący program gości Radosława Sołtysa, byłego członka zarządu poznańskiego Lecha uważanego za jednego z prekursorów i twórców polskiego ruchu ultras.

Policjant niewinny zranienia kibica.

 niedziela, 21 maja 2017 r., dodano przez matredakcja

zdjęcie ilustracyjne | fot. P.Wróbel | 12zawodnik.pl
zdjęcie ilustracyjne | fot. P.Wróbel | 12zawodnik.pl

Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną.

W czwartek przed Sądem Najwyższym odbyła się  rozprawa kasacyjna od wyroku Sądu Okręgowego w Katowicach uniewinniającego funkcjonariusza policji oskarżonego o zranienie przed trzema laty kibica podczas zamieszek na dworcu w Tychach zatyczką naboju hukowego wystrzelonego z broni gładkolufowej.

Skargę kasacyjną od wyroku uniewinniającego wniósł pełnomocnik zranionego kibica twierdząc, że błędnie uznano, iż nie doszło do przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza a także popełniono błędy proceduralne w tej sprawie.

Prezydent ułaskawi kibiców Śląska?

 niedziela, 21 maja 2017 r., dodano przez matredakcja

fot. Zawier / 12zawodnik.pl / Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna
fot. Zawier / 12zawodnik.pl / Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna

Kibice wrocławskiego Śląska zostaną uniewinnieni?

Do Kancelarii Prezydenta wkrótce ma trafić wniosek dotyczący ułaskawienia kibiców oraz działaczy antykomunistycznej opozycji z czasów PRL, skazanych za protest przeciwko wykładowi Zygmunta Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim w 2013 r.

- Będę prosił pana prezydenta, aby skorzystał z prawa łaski wobec tych w większości młodych ludzi, którzy zostali niesłusznie skazani - powiedział Kornel Morawiecki w rozmowie z redakcją "Gazety Polskiej".

W 2013 r na zaproszenie prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, Zygmunt Bauman wziął udział w prelekcji dotyczącej obecnej sytuacji lewicy. Przeciwko wykładowi byłego członka NKWD i Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego protestowali fanatycy Śląska, którzy za swoją postawę usłyszeli karę aresztu, zmienioną później przez sąd okręgowy na grzywnę.

50 tysięcy na ambulans.

 niedziela, 21 maja 2017 r., dodano przez matredakcja

fot. Piotr Mazur / 12zawodnik.pl / Legia Warszawa - Lech Poznań
fot. Piotr Mazur / 12zawodnik.pl / Legia Warszawa - Lech Poznań

Legioniści zbierają środki na zakup karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka.

Rozegranemu w minioną środę spotkaniu Wojskowych z Kolejorzem towarzyszyła zbiórka pieniędzy zorganizowana przez fanów warszawskiej Legii zrzeszonych w stowarzyszeniu kibiców i grupie Dobrzy (L)udzie.

Celem prowadzonej kwesty jest zakup karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka, z którym pod koniec lutego 2016 legioniści nawiązali współpracę i własnym sumptem remontują pomieszczenia kliniki. W środę na trybunach przy Łazienkowskiej fanom stołecznego klubu udało się zebrać niespełna 50 tysięcy złotych!

ŁKS z zakazem wyjazdowym.

 niedziela, 21 maja 2017 r., dodano przez matredakcja

fot. Bron / 12zawodnik.pl / 63. Derby Łodzi vol.2
fot. Bron / 12zawodnik.pl / 63. Derby Łodzi vol.2

Przedwczesne zakończenie sezonu wyjazdowego.

18 maja wydział dyscypliny ŁZPN na swoim posiedzeniu podjął decyzję o ukaraniu kibiców ŁKS zakazem wyjazdowym obejmujący trzy najbliższe spotkania. Zorganizowanej grupy kibiców łódzkiej drużyny zabraknie więc w Elblągu oraz na meczu z rezerwami Legii i Ursusem Warszawa.

Powodem założenia sankcji na klub było odpalenie przez kibiców materiałów pirotechnicznych i spalenie flagi Widzewa podczas spotkania w Lubawie. Dodatkowo z klubowej kasy ubędzie 500 zł na uiszczenie kary grzywny.

Widzew dziękuje swoim kibicom.

 piątek, 19 maja 2017 r., dodano przez matredakcja

fot. em | 12zawodnik.pl
fot. em | 12zawodnik.pl

Klub dziękuje za doping podczas derbowego spotkania.

64 Derby Łodzi już za nami. Spotkaniu zdecydowanie większego kolorytu dodałby udział w nim kibiców ŁKSu jednak ze względu na decyzję podjętą przez włodarzy Widzewa, mecz mogli zobaczyć jedynie fani klubu z Al. Piłsudskiego. Wczoraj w godzinach wieczornych klub za pośrednictwem swojej witryny, skierował do nich kilka zdań wdzięczności za udzielone wsparcie podczas tego prestiżowego meczu.

Na uwagę zasługuje postawa fanów Widzewa, którzy zgodnie z apelem klubu podczas spotkania z ŁKSem zrezygnowali z użycia materiałów pirotechnicznych.

Zobacz konieczniezwiń
TMK.
Sektor Kiboli
IMMORTAL PASSION
Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA