Aktualności

Dołącz do redakcji portalu.

 niedziela, 14 czerwca 2015 r., dodano przez matredakcja

foto: mateusz el / 12zawodnik.pl / Cracovia - Wisła
foto: mateusz el / 12zawodnik.pl / Cracovia - Wisła

Jeśli interesujesz się szeroko pojętym środowiskiem kibicowskim, masz zacięcie dziennikarskie, zapał i chęć samorealizacji... zapraszamy Cię do redakcji naszego portalu!

Poszukujemy m.in. korespondentów, dziennikarzy, fotoreporterów czy grafików - wachlarz możliwości współpracy jest naprawdę spory. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. Jeśli masz pomysł na uatrakcyjnienie portalu, który już od czterech lat dostarcza kibicowskiej społeczności sporą ilość fotorelacji z wszystkich lig w naszym kraju a także ciekawe informacje, być może to właście na Twoje zgłoszenie czekamy?

Nowe koszulki Lechii. Wraca "PASIAK"

 środa, 01 lipca 2015 r., dodano przez redakcja

W Biało-Zielonych pasach w sezonie 2015/2016 grać będą piłkarze Lechii Gdańsk! Po latach wraca słynny „pasiak”. Do otwartej sprzedaży koszulki meczowe trafią 17 lipca. Już dziś w specjalnej cenie koszulki dostępne są dla osób, które kupią karnet na sezon 2015/2016!

Koszulki meczowe stworzone na sezon 2015/2016 wracają do korzeni. Popularne pasiaki są wyborem kibiców i zostały stworzone z dbałością o szczegóły, ze specjalną naszywką przypominającą o 70-leciu klubu. W wolnej sprzedaży koszulki będą dostępne dopiero od 17 lipca w cenie 179 zł, jednak już dziś mogą je mieć w domu osoby, które zakupią karnet na cały sezon 2015/2016 w niższej cenie.

źródło: lechia.pl

Piłkarze Rayo Vallecano zagrają w koszulkach z tęczowym pasem

 środa, 01 lipca 2015 r., dodano przez redakcja

Hiszpański klub Rayo Vallecano zaprezentował nowe stroje na sezon 2015/2016. Szczególną uwagę zwraca czarny komplet z tęczowym pasem.

Na wspomnianym trykocie widnieje ukośny pas złożony z sześciu kolorowych wąskich pasków. Czerwony kolor oznacza solidarność z chorymi na raka, pomarańczowy - solidarność z niepełnosprawnymi, żółty - solidarność z tymi, którzy nigdy nie tracą nadziei, zielony - solidarność z osobami walczącymi na rzecz ochrony środowiska, niebieski - solidarność z dziećmi będącymi ofiarami przemocy, fioletowy - solidarność z osobami walczącymi o równouprawnienie. Sześć kolorów tworzy tęczowy pas, który jest wyrazem solidarności ze środowiskiem LGBT

Mecze GKS-u Tychy z kibicami gości.

 środa, 01 lipca 2015 r., dodano przez matredakcja

Stadion, na którym 18 lipca odbędzie się mecz otwarcia GKS Tychy z FC Koeln, nie jest jeszcze gotowy, ale zagrożenia terminu nie ma.

FC Koeln, Wisła Puławy, ROW Rybnik i Polonia Bytom -  wszystkie te drużyny niedługo zagrają na nowym stadionie w Tychach. Oprócz meczu otwarcia z klubem Bundesligi (18 lipca), ciekawie zapowiadają się drugoligowe derby. Czy te spotkania, na nowym obiekcie zobaczą kibice gości?

- Złożyliśmy trzy osobne wnioski na organizację imprez masowych: na mecz otwarcia, na ewentualny mecz Pucharu Polski GKS Tychy - Miedź Legnica w dniach 25-26 lipca oraz na rundę jesienną sezonu 2015/2016 - wyjaśnia rzecznik Tyskiego Sportu Michał Rus.

Reaktywacja Widzewa.

 środa, 01 lipca 2015 r., dodano przez matredakcja

Koniec Widzewa prowadzonego przez Sylwestra Cacka, to jednoczesny początek „nowego” Widzewa, wokół którego skupione będą wszystkie środowiska mu życzliwe. Z ich inicjatywy powstaje nowy podmiot, który będzie kontynuatorem 105-letniej tradycji klubu.

Na czwartek zaplanowana została specjalna konferencja prasowa z udziałem założycieli nowego stowarzyszenia. Wśród jego fundatorów znajdują się wszystkie komórki skupione wokół Widzewa: oba kibicowskie stowarzyszenia, byli piłkarze RTS, lokalny biznes, przedstawiciele sfer adwokackich i inni. Czarne chmury, skupione nad klubem, sprawiły, że w imię słusznej sprawy zjednoczyło się całe środowisko!

Podczas jutrzejszej konferencji zostaną przedstawione kolejne szczegóły inicjatywy, a kibice będą mogli poznać nazwę nowego podmiotu czy też nazwisko jego prezesa.

Konferencja zostanie zorganizowana na terenie budowy nowego stadionu, o godz. 11:00!

źródło: widzewtomy.net

Ekstraklasa kontra właściciel Zawiszy, Radosław Osuch

 środa, 01 lipca 2015 r., dodano przez redakcja

fot. Bron / 12zawodnik.pl / Zawisza Bydgoszcz - Korona Kielce
fot. Bron / 12zawodnik.pl / Zawisza Bydgoszcz - Korona Kielce

Szef rady nadzorczej Ekstraklasy SA złożył doniesienie do bydgoskiej prokuratury. Maciej Wandzel twierdzi, że Osuch zastraszał go i próbował wymuszać na nim decyzje. - To zemsta, że walczę z nimi, bo przejadają pieniądze biednych klubów. Koszty spółki Ekstraklasy SA wynoszą 22 miliony na sezon. A co oni w gruncie rzeczy robią? Terminarz układają. Ale ja się nie poddam, a teraz, jak już spadłem, nic mi nie mogą zrobić - odpowiada Osuch.

O zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa poinformował portal kulisy24.com, który prowadzi Sylwester Latkowski, były naczelny tygodnika "Wprost". Wandzel, który jest również współwłaścicielem warszawskiej Legii twierdzi w prokuraturze, że Osuch próbował na nim wymuszać decyzje i zastraszał go. Jak informuje kulisy24.com Wandzel podaje, że po meczu Zawisza Bydgoszcz - Ruch Chorzów we wrześniu 2014, po którym właściciel bydgoskiego klubu ostro skrytykował i wyzywał sędziego tego spotkania Pawła Gila oraz działaczy zespołu ze Śląska i groziła mu kara, żądał od Wandzla, by kary nie było, "bo jeśli będzie, to ruszy medialna kampania przeciw Ekstraklasie i samemu Wandzlowi". Miał jeszcze dodać, że razem z działaczami ligi są "bandą, która chce spuścić Zawiszę z ekstraklasy".

Osuch został ukarany po tym spotkaniu przez Komisję Ligi 10 tysięcy złotych kary.

Dotacja na stadion Resovii niepewna?

 środa, 01 lipca 2015 r., dodano przez redakcja

foto: Mateusz L. / 12zawodnik.pl
foto: Mateusz L. / 12zawodnik.pl

Wstępna zgoda ministerstwa była, ale czy będzie też ostateczna? Od tego zależy przyszłość stadionu Resovii, połowę kosztu którego ma pokryć Ministerstwo Sportu i Turystyki – piszą „Nowiny”

Miasto i województwo mają wyłożyć po 8 milionów zł na budowę nowej trybuny z kompleksową infrastrukturą lekkoatletyczną. Trybuna posłuży sportowcom Resovii i kibicom. Warunek jest jednak jeden: drugie tyle pieniędzy musi przekazać Ministerstwo Sportu, ponieważ całkowity koszt jest szacowany na 32 mln zł.

Klub czeka teraz na decyzję Ministerstwa Sportu, które wstępnie deklarowało dotację w wysokości 16 milionów. Janusz Mazur, trener w Resovii, obawia się jednak, że stolica zamiast na PCLA, przeznaczy środki na budowę hali lekkoatletycznej Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Nowe koszulki warszawskiej Legii.

 wtorek, 30 czerwca 2015 r., dodano przez matredakcja

Domowa biała, wyjazdowa zielona - obie z czarną ukośnym pasem przez środek. We wtorek wieczorem Legia zaprezentowała nowe stroje, w których piłkarze grać będą w nadchodzącym sezonie. Dla Legii jest to sezon wyjątkowy, bo związany z obchodami stulecia istnienia.

Jako pierwsi przywilej zobaczenia nowych strojów mieli kibice. Klub z Łazienkowskiej zimą wprowadził program lojalnościowy "Legiony". Zliczał on obecność fanów na spotkaniach przy Łazienkowskiej, odznaczając ich przy tym stopniami wojskowymi. Na najwyższy stopień pułkownika zasłużyło kilkaset osób, które w minionym sezonie posiadały karnet i były obecne na wszystkich spotkaniach. To właśnie ich klub we wtorek zaprosił na prezentację nowych strojów.
 

Zobacz konieczniezwiń
Ultras Diary
KOLORUJEMY RAPEM
Reklama w portalu.
Kibicowska wyprawa rowerem przez Polskę
TMK
Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA